Meteliai

Metelių regioninis parkas: kur dingo kraštovaizdį bjaurojantys pastatai?

Gamtoje poilsiauti mėgstantiems lietuviams neretai tenka pasipiktinti, mat ne visi poilsiautojai moka išvykdami susitvarkyti. Į pietvakarių Lietuvoje įkurtą Metelių regioninį parką tokių lankytojų atvyksta retai, tačiau parko darbuotojus bei kaimo turizmo paslaugų teikėjus neramina kita problema – apleisti pastatai.

Metelių regioninis parkas: kiek jo išsaugojimą lemia lankytojų geranoriškumas?

Pietvakarių Lietuvoje įkurtas Metelių regioninis parkas kitaip dar vadinamas didžiųjų Pietų Lietuvos ežerų dubumos kraštovaizdžio stebuklu, tačiau žymus jis ne tik tuo. Lankytojus ypač traukia ir reta galimybė pamatyti parko simbolį – balinius vėžlius.

Iš zoologijos sodo į Dzūkiją grįžo dešimtys balinių vėžliukų

, Daina Baranauskaitė
73 baliniai vėžliukai, sėkmingai peržiemoję ir ūgtelėję Lietuvos zoologijos sode, trečiadienį išleisti į Metelių regioninio parko teritorijoje esančias pelkutes ir kitus nedidelius vandens telkinius. 
Trečiadienį Metelių regioninio parko direkcijoje daugiau negu valandą gyventojai galėjo pasigrožėti iš Lietuvos zoologijos sodo atgal į Dzūkiją grąžintais baliniais vėžliukais. Ypatingai vėžliukai žavėjo mažuosius, ne vienas tikslinosi, ar tikrai jie ne žaisliniai.
Surinkti turinį