policija

Ant policijos pastato stogo – šimtai fotomodulių

, Alius Mikelionis
Vasarišku oru džiaugiasi ne tik gyventojai, bet ir policijos pareigūnai, mat ant Alytaus apskrities VPK pastato stogo jau veikia saulės kolektoriai, gaminantys elektrą. Kuo daugiau saulės, tuo daugiau nemokamos švarios elektros energijos. Iš viso ant dviejų policijos pastato šlaitinių stogų sumontuota beveik 200 fotomodulių.  Policijos pastato elektros energijos poreikis – 18 megavatų per mėnesį. Balandžio mėnesį jėgainė pagamino beveik pusę reikiamos elektros – 7 Mwh. Tikėtina, kad vasarą pajėgumai išaugs, o gal ir pavyks naudoti tik saulės energija gaunamą elektrą.

Policijos arsenale – „Nuovados ant ratų“

, Alius Mikelionis
Jei dar prieš dešimtmetį policijos automobiliai atrodė apgailėtinai, o pilti kurą ne visada būdavo už ką, tai dabar pareigūnai naudojasi automobiliais, kurių vidutinis amžius septyneri metai, o tai yra gerokai naujesnės transporto priemonės nei statistinio lietuvio valdoma mašina.
Pirmadienį žiniasklaidai pristatyta 10 policijos autobusiukų, kurie dirbs Alytaus apskrities VPK kontroliuojamoje teritorijoje. Devyni „VW Transporter“ skirti vykti į iškvietimus. Tai ne tik transporto priemonė, bet ir darbo vieta ant ratų.

Protestuotojus gynusiam nakvynės namų gyventojui nustatytas rankos lūžis

, Alius Mikelionis
Būna taip, kad vaidybą sunku atskirti nuo tikrovės. Taip atsitiko nakvynės namų gyventojui Alytuje. Miesto policija aiškinasi, ar nesulaužė benamiui rankos. Pareigūnai rengė pratybas, per kurias tramdė ir sulaikė tariamus protestuotojus. Pro šalį einantis benamis apie mokymus nežinojo ir keikdamasis su lazda rankoje puolė ginti tariamai sulaikomų žmonių. Policininkams aršų gynėją teko sulaikyti. Vėliau paaiškėjo, kad benamiui sulaužyta ranka.
Policininkų pratybos miesto širdyje atrodė kaip tikras įvykis. Čia buvo imituojamas nesankcionuotas mitingas.

Policija nustatė BMW vairuotoją, lėkusį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltu

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto savivaldybė išplatino vaizdo įrašą, kuriame matosi per aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą skriejantis BMW, nors transporto priemonių eismas čia draudžiamas. Pareigūnams prireikė paros, kad pažeidėjas būtų nustatytas.
„Antradienį viešoje erdvėje pasklido vaizdo įrašas, kuriame matosi grubus Kelių eismo taisyklių pažeidimas, todėl mūsų pareigūnai trečiadienį vyko į Alytaus miesto savivaldybę bei peržiūrėję įrašą nustatė valstybinius automobilio BMW numerius, o pagal juos ir jį vairavusį asmenį.

Prie mokyklų dirbančius reguliuotojus siūlosi apmokyti policija

, Alius Mikelionis
Tie, kas ryte važiuoja automobiliu, turbūt pastebėjo, kad jau antri metai šalia mokyklų budi reguliuotojai. Socialines pašalpas gaunantys asmenys tokiu būdu prisideda prie pėsčiųjų saugumo, nors papildomų pinigų už tai ir negauna.  
Ryte į darbą važiuojantis Ramūnas Masiulionis sako, jog idėja gera, bet asmenys, reguliuojantys eismą, turėtų būti geriau apmokyti.
„Aš manau, kad tai yra priverstinis jų darbas, ateina tik atbūti, elementarių eismo taisyklių nežino, kaip jie reguliuoja eismą, niekas nesidomi.

Šios policijos „Škodos“ ekipažas pažeidėjų nestabdys, baudos atkeliaus paštu

, Alius Mikelionis
Alytaus apylinkėse jau patruliuoja naujas policijos automobilis, „prifarširuotas“ moderniausios įrangos.  Viduje sumontuota technika leidžia fiksuoti viršytą greitį tiek policijos automobiliui stovint, tiek jam judant. Prasilenkiantis policijos automobilis užfiksuoja visų transporto priemonių valstybinius numerius. Tokiu būdu realiu laiku nustatoma, ar transporto priemonė drausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, ar galioja techninė apžiūra, identifikuojami ieškomi automobiliai.

Alytaus policija turi modernų greičio matuoklį

, Daina Baranauskaitė
Nuo šiol Alytaus policija turi papildomą priemonę greitį viršijantiems ir Kelių eismo taisykles pažeidinėjantiems vairuotojams tramdyti.

Alytaus apskrities policijos komisariatas turi naują viršininką

, Daina Baranauskaitė
Daugiau nei dešimtmetį Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vadovavęs Česlovas Mulma sausio pradžioje paliko užimamas pareigas ir buvo paskirtas Vidaus reikalų ministerijos viceministru.  Daugiau nei pusmetį laikinai apskrities komisariato viršininko pareigas ėjo viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius.
Vilniuje, Policijos departamente, vykusiame konkurse Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko vietai užimti dalyvavo du kandidatai. Konkursą laimėjo laikinai Alytaus apskrities komisariato viršininko pareigas ėjęs A.

Daugiavaikės girtos motinos šauksmas policijai: „Vaikai trukdo ilsėtis“

, Justina Pocevičiūtė
Istorija, įvykusi Lazdijų rajone, Kamenkos kaime, nustebino net visko mačiusius policijos pareigūnus bei vaiko teisių apsaugos specialistus.
Pirmadienį kiek po 21 valandos Lazdijų policijos komisariato pareigūnai sulaukė skambučio iš moters, kuri prašė nedelsiant atvykti, mat jai trukdo ilsėtis vaikai. Pareigūnai tik gūžčiojo pečiais, sulaukę tokio netradicinio prašymo, tačiau išskubėjo į Kamenkos kaimą. 
Kaip pasakojo Lazdijų policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas, pareigūnai šeimos kieme pamatė vaikus, kurie triukšmavo, žaidė.

Policija užčiuopė gaują, grobusią ir legalizavusią brangią žemės ūkio techniką

, Alius Mikelionis
Alytaus policija atlieka tyrimą dėl grupės žmonių, įtariamų traktorių ir kitų technikos priemonių vagystėmis. Pirminiais duomenimis, grupė asmenų žemės ūkio techniką grobė užsienyje ir ją vežė į Lietuvą. Čia buvo klastojami kėbulo numeriai, pirkimo-pardavimo dokumentai. Galop technika gaudavo lietuvišką registraciją ir buvo parduodama žemdirbiams. Pareigūnai tvirtina, kad klastotės buvo itin kokybiškos.  
Ilgapirščių gauja vogė ne pačią pigiausią žemės ūkio techniką – krautuvai ir traktoriai pagaminti  2010–2016 metais.
Surinkti turinį