ūkininkai

Jauni ūkininkai fiksuoja rekordą: jų avis atsivedė net 8 ėriukus

, Daina Baranauskaitė
Vos keli kilometrai nuo Alytaus rajono ribos, už Pivašiūnų, Alaburdiškių kaime, prieš šešerius metus iš Vilniaus atsikrausčiusios jaunos šeimos vienas didžiausių šių dienų rūpestis – avytė ir jos 8 atsivesti ėriukai. Jauna šeima įsitikinusi, jog tai rekordinis atvestų ėriukų skaičius. 
„Manome, kad tai rekordas, bet kai ūkyje tiek rūpestėlių su mažyčiais ėriukais, iš pradžių neatradome laiko jį fiksuoti.

Ūkininkai kritikuoja valdžios siekius pajamas iš žemės ūkio veiklos apmokestinti bendra tvarka

, Daina Baranauskaitė
Vyriausybės planai peržiūrėti žemės ūkio srities mokesčių lengvatas ne juokais pykdo žemdirbius. Jie sako, kad ir taip nėra lepinami. 
Pienininkystės ūkį Alytaus rajone, Raitininkų seniūnijoje, turintys ūkininkai Miškiniai sako, kad tokie valdžios užmojai nepamatuoti ir nuskriaus žemės ūkio sektorių. Ūkininkų šeima augina 120 galvijų, valdo pusantro šimto hektarų žemės. Išgirdę apie Vyriausybės planus peržiūrėti žemės ūkio srities mokesčių lengvatas, kad ūkininkai mokėtų mokesčius kaip visi individualią veiklą vykdantys asmenys, sunerimo.

Policija užčiuopė gaują, grobusią ir legalizavusią brangią žemės ūkio techniką

, Alius Mikelionis
Alytaus policija atlieka tyrimą dėl grupės žmonių, įtariamų traktorių ir kitų technikos priemonių vagystėmis. Pirminiais duomenimis, grupė asmenų žemės ūkio techniką grobė užsienyje ir ją vežė į Lietuvą. Čia buvo klastojami kėbulo numeriai, pirkimo-pardavimo dokumentai. Galop technika gaudavo lietuvišką registraciją ir buvo parduodama žemdirbiams. Pareigūnai tvirtina, kad klastotės buvo itin kokybiškos.  
Ilgapirščių gauja vogė ne pačią pigiausią žemės ūkio techniką – krautuvai ir traktoriai pagaminti  2010–2016 metais.

Vėsa ir šalnos kandžioja augalus ir neramina ūkininkus bei gėlininkus

, Justina Pocevičiūtė
Ypatingai vėsi, su sniegu ir šalnomis savaitė neramina sodininkus, daržininkus, gėlininkus. Baiminamasi, kad dėl gamtos pokštų gali nukentėti augalai. 
Internete plinta daugybė vaizdų, kuriuose gamta pokštauja. Didžiausią nerimą krintančios snaigės ir prognozuojamos šalnos kelia gėlininkams, sodininkams, daržininkams. Štai sodininkų bendrijoje „Dzūkija“ kone keturis dešimtmečius gėles, daržoves auginantis 
bendrijos pirmininkas Fabijonas Delinda sako, kad tokių metų neprisimena.
„Tokio kaip šis pavasaris tikrai neprisimenu.

Išvalytomis nuotekomis susidomėjo ūkininkai

, Alius Mikelionis
„Dzūkijos vandenys“ pagaliau atsikratys sandėlius beveik užpildžiusiomis dumblo granulėmis, kurios gaunamos išvalius nuotekas. Per dvejus metus, kai pradėjo veikti dumblo apdorojimo sistema, susikaupė apie 3 tūkstančiai tonų išdžiovintų granulių.
Kur panaudoti šį dumblą, galvą suko ir Dzūkijos vandentiekininkai, ir mokslininkai, mat per parą vien tik Alytuje sukaupiama apie keturios tonos šių atliekų.
Kauno technologijos universiteto mokslininkai rado būdą, kur panaudoti iš nuotekų pagamintą produktą.

Prasidėjus javapjūtei linkėta gero oro ir gausių aruodų

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Alytaus rajono ūkininkai javapjūtę simboliškai pradėjo tradiciniu renginiu „Namo, rugeliai, va, namo“, kurį jau treti metai organizuoja Alytaus rajono savivaldybė ir akcinė bendrovė „Lytagra“ ūkininko Arvydo Valūno ūkyje, Balkūnų kaime, Miroslavo seniūnijoje.

Sėkmę versle lėmė darniai dirbanti šeima

, www.avu.lt
„Ir namuose, ir darbe apsupta šeimos narių“, –  pasakojimą apie save  pradėjo UAB „Salgina” savininkė Lina Švedkauskienė. 
Moteris daugiau nei prieš dešimtmetį nusprendė įkurti pieno supirkimo įmonę. „Šiuo metu UAB „Salgina“ veiklą vykdo Alytaus ir Lazdijų  rajonuose. Esame atidarę du pieno surinkimo punktus: Bendrių  ir Strielčių kaimuose.

Alytaus rajono ūkininkams trūksta aktyvumo

, Alytaus rajono savivaldybės informacija

Lapkričio 24 d. Alytaus rajono ūkininkai diskutavo jiems aktualiais klausimais Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos salėje. Informacinį pasitarimą žemdirbiams „2011 m. aktualijos-perspektyvos“ organizavo Alytaus rajono savivaldybės Žemės ūkio skyrius, Žemės ūkio rūmai ir Alytaus maisto ir veterinarijos tarnyba. Dalyvius pasveikino meras A. Vrubliauskas. Rajono vadovas linkėjo prasmingos diskusijos ir tarpusavio susiklausymo.

Pirmosios vagos šventės tradicijas Lazdijų rajone perima ir kitos Lietuvos savivaldybės

, Ramunė Šeštokienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams

 

Surinkti turinį