ūkis

Jauni ūkininkai fiksuoja rekordą: jų avis atsivedė net 8 ėriukus

, Daina Baranauskaitė
Vos keli kilometrai nuo Alytaus rajono ribos, už Pivašiūnų, Alaburdiškių kaime, prieš šešerius metus iš Vilniaus atsikrausčiusios jaunos šeimos vienas didžiausių šių dienų rūpestis – avytė ir jos 8 atsivesti ėriukai. Jauna šeima įsitikinusi, jog tai rekordinis atvestų ėriukų skaičius. 
„Manome, kad tai rekordas, bet kai ūkyje tiek rūpestėlių su mažyčiais ėriukais, iš pradžių neatradome laiko jį fiksuoti.

Ekologiniame šaltalankių ūkyje – rekordinis derlius

, Daina Baranauskaitė
Ūkininkės Daivos Kvedaraitės šaltalankių ūkyje, esančiame Alytaus rajone, darbymetis baigtas. Šiais metais džiaugiamasi ypatingu derliumi – iš hektaro buvo priskinama apie 2–3 tonos uogų, kai tuo tarpu pernai vos 500 kilogramų.
Alytaus rajone ūkininkų Daivos Kvedaraitės ir jos brolio Sigito Kvedaro 70 hektarų plote, užsodintame šaltalankiais, uogų skynimo metas jau beveik visiškai baigtas. Ekologiniame ūkyje nuolat dirba 4 žmonės, o sezono metu talkina dar apie 30 skynėjų. Šiais metais nuimtas kone rekordinis derlius. Iš hektaro – apie 2–3 tonos.

Vienas stambiausių Alytaus rajono ūkininkų Albertas Jusas likviduoja ūkį

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajono ūkininkas Albertas Jusas likviduoja 230 karvių bandą. Daug metų kurto pavyzdinio ūkio vyriškis atsisako dėl pernelyg mažų pieno supirkimo kainų. 
Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, esanti ūkininko Alberto Juso karvidė – pavyzdinė. Modernų tvartą ūkininkas pastatė pasinaudojęs ES struktūrinių fondų parama. Erdviame ir šviesiame tvarte buvo net 230 karvių. Šiuo metu likę pusantro šimto, tačiau iki spalio 1 dienos karvidė liks visiškai tuščia.
Surinkti turinį