vaikai

Grįžti iš emigracijos Alytus vilioja integracijos centru vaikams

, Daina Baranauskaitė
Alytuje nuo ateinančių mokslo metų pradės veikti Integracijos centras, kuriame grįžusių emigrantų vaikai bus papildomai mokomi ne tik lietuvių kalbos, su jais dirbs logopedai, tačiau sugrįžę mažieji alytiškiai daugiau sužinos ir apie Lietuvos istoriją, tradicijas. 
Alytaus Likiškėlių mokykloje esančios kol kas neišvaizdžios, remontuojamos patalpos nuo rugsėjo taps Integracijos centru, kuriame grįžusių emigrantų vaikai bus papildomai mokomi ne tik lietuvių kalbos, bet ir istorijos, supažindinami su papročiais.

Daugiavaikės girtos motinos šauksmas policijai: „Vaikai trukdo ilsėtis“

, Justina Pocevičiūtė
Istorija, įvykusi Lazdijų rajone, Kamenkos kaime, nustebino net visko mačiusius policijos pareigūnus bei vaiko teisių apsaugos specialistus.
Pirmadienį kiek po 21 valandos Lazdijų policijos komisariato pareigūnai sulaukė skambučio iš moters, kuri prašė nedelsiant atvykti, mat jai trukdo ilsėtis vaikai. Pareigūnai tik gūžčiojo pečiais, sulaukę tokio netradicinio prašymo, tačiau išskubėjo į Kamenkos kaimą. 
Kaip pasakojo Lazdijų policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas, pareigūnai šeimos kieme pamatė vaikus, kurie triukšmavo, žaidė.

Dėl neblaivių tėvų muštynių iš šeimos paimti 5 vaikai

, Goda Čiginskaitė
Labai nemaloni drama Alytaus rajone – susipykus dviem neblaiviems tėvams, prasidėjus smurtui, tėvas uždarytas į areštinę, motina pakliuvo į ligoninę, o 5 jų nepilnamečiai vaikai laikinai nuvežti į Alytaus globos namus.
Anot Alytaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Aistės Grigaravičiūtės, antradienio nakties įvykio metu vaikai nenukentėjo. „Visi penki vaikai laikinai buvo apgyvendinti  Alytaus vaikų globos namuose, kuriuose praleido naktį.

Smurtaujantys tėvai patiria ne tik viešą gėdą – ragauja ir duonos už grotų

, Goda Čiginskaitė
Lietuvą apskriejo žinia apie verslininką, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Varėnos skyriaus pirmininko pavaduotoją Žydrūną Marcinkevičių, kuris aštuonmetį sūnų mušė laidu.

Sunkus kelias norint atsiimti atimtus vaikus

, Daina Baranauskaitė
Lietuvoje užsimota pamažu likviduoti institucinius vaikų globos namus, tačiau socialiniai darbuotojai, vaiko teisių specialistai aktyviai lanko šeimas, reaguoja į pranešimus apie neprižiūrimas atžalas. Kaip lengva prarasti vaikus ir kaip sunku juos atgauti – išskirtinė alytiškės istorija.

Šalies Prezidentė: „Kol nebus valstybinio požiūrio ir atsakomybės, tol šios šeimos ir jų vaikai skęs savo problemose“

, Daina Baranauskaitė
Trečiadienį Alytaus rajone, Rimėnų kaime, lankėsi šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kartu su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene, Alytaus rajono meru Algirdu Vrubliausku, socialiniais darbuotojais, globėjais ir socialinės rizikos šeimomis diskutavo, ką būtina daryti siekiant padėti probleminėms šeimoms ir jose augantiems vaikams.
Šalies Prezidentė D. Grybauskaitė socialinės atskirties ir smurto mažinimą yra įvardijusi vienu iš svarbiausių valstybės prioritetų.

Kūdikių namuose mažėja vaikų, teks mažinti ir darbuotojų skaičių

, Goda Čiginskaitė
Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Danguolė Jazepčikienė susitiko su miesto vadovais. Pagrindinė priežastis, jog šiuo metu nuo institucinės globos pereinama prie globos namuose ir mažėja vaikučių, todėl įstaigai teks atleisti 12 darbuotojų. Atleidimo lapeliai, deja, bus įteikti jau kitą savaitę.
Anksčiau kūdikių namuose buvo per 100 mažylių, dirbo arti pusantro šimto žmonių. Dabar jau kuris laikas vaikų mažėja, mažėja ir etatų skaičius.

Alytaus rajonas – be vaikų globos namuose augančių vaikų!

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas kviečia visus geros valios žmones padėti vaikams užaugti šeimose, o ne valdiškose įstaigose: „Tikiu, kad mūsų krašte gyvena daug jautrių žmonių, galinčių ir norinčių savo širdį bei namų duris atverti vienišiems vaikams, kurie irgi kurs ateities Lietuvą. Labai kviečiu apie vaikų globą rimtai pagalvoti tuos žmones, kuriems likimas jų nepadovanojo, taip pat mylinčius vaikus. Nebijokite tapti globėjais. Jums padės ir Alytaus rajono savivaldybė: finansiškai ir specialistų konsultacijomis.

Alytaus rajono savivaldybės siekis – nė vieno rajono vaiko globos namuose

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajono savivaldybė šalyje bus pirma, kuri jau nuo kito mėnesio finansiškai rems visas globoti vaikus apsiėmusias rajono šeimas. Prie valstybės skiriamos 152 eurų išmokos už kiekvieną vaiką bus pridedama dar po 160 eurų. 
Alytaus vaikų globos namuose šiuo metu gyvena arti šimto vaikų. 37 iš jų – Alytaus rajono savivaldybės vaikai. Dar apie 20 rajono vaikų yra kituose Lietuvos vaikų globos namuose.

Alytaus rajonas ir visa šalis gedi liepsnose žuvusios jaunos moters ir trijų jos vaikų

, Daina Baranauskaitė
Praėjusį penktadienį Lietuvą sukrėtė žinia apie gaisrą Alytaus rajone, kurio metu žuvo jauna moteris ir trys jos vaikai. Antradienį vakare liepsnose žuvusi motina su vaikais pašarvota. Žmonės ėjo su jais atsisveikinti, buvo renkamos aukos, mat nelaimę patyręs vyras liko ir be šeimos, ir be pastogės.
Alytaus rajone, Miroslavo seniūnijoje, Mančiūnų kaime, gyvenusią daugiavaikę šeimą prieš Velykas aplankė didelė nelaimė.
Surinkti turinį