Iškilmingai pagerbti ir apdovanoti Alytaus metų geriausieji

, Daina Baranauskaitė
Iškilmingai pagerbti ir apdovanoti Alytaus metų geriausieji
Alytaus miesto teatre vyko išskirtinis vakaras. Po 7 metų pertraukos į miestą sugrįžo Metų apdovanojimai, o iškilmingą jų įteikimo ceremoniją vainikavo akordeono virtuozo Martyno Levickio koncertas.
Ypatingo vakaro metu įteikta per 20 apdovanojimų Alytui nusipelniusiems gyventojams bei įmonėms.  Renginio metu didelis dėmesys skirtas verslui, iniciatyviems, bendruomeniškiems žmonėms. Anot miesto mero Vytauto Grigaravičiaus, tai yra miesto varomoji jėga, mūsų garbė. „Savivaldybė nekuria darbo vietų, ji gali tik padėti. Todėl šiandien norime ypatingą dėmesį skirti verslui, taip pat patiems aktyviausiems žmonėms, kurie yra mūsų varomoji jėga“, – renginio atidarymo metu kalbėjo miesto meras V. Grigaravičius.
Įspūdingą programą žiūrovams pristatė šokių studija „Aušrinė“, Alytaus jaunimo centro baleto studija „Jete“, Alytaus muzikos mokyklos jaunieji talentai bei muzikos grupė „Donna“.
Metų geriausių nominacijas įteikė, kalbėjo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius kartu su pavaduotojais Tautvydu Tamulevičiumi ir Vale Gibiene, dalį nominacijų teikė ir broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.
Dvylikos nominacijų nugalėtojus viešo balsavimo metu išrinko alytiškiai. Nominacijoje už nuopelnus kultūrai daugiausiai balsų surinko ir buvo apdovanota VšĮ „Bonsai studija“, kurios direktorius Kęstutis Ptakauskas. Nominacijoje už nuopelnus švietimui – Rima Moisejenkienė, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ įkūrėja ir vadovė, muzikos mokytoja ekspertė.
„Praėjusieji metai ir šie – veikiausiai viso mano gyvenimo įvertinimas. Pernai gavau kultūros premiją, šių metų pradžioje – vėl apdovanojimas. Nuotaika puiki“, – sakė Rima Moisejenkienė, dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ vadovė.
Nominacijoje už nuopelnus sportui apdovanotas Jonas Jonuška, ilgametis Alytaus rankinio klubo „Varsa“ komandų treneris. J. Jonuškai negalėjus atvykti dėl sveikatos, apdovanojimą atsiėmė Alytaus vyrų rankinio komandos „Varsa-Stronglasas“ vyriausiasis treneris Egidijus Petkevičius.
Gyventojų balsai lėmė, kad Metų darbdavio nominacijos nugalėtoju tapo UAB „Dzūkų ainiai“ (direktorius Robertas Vitkauskas), Socialiai atsakingos įmonės nominacijoje – UAB „Lankava“ (direktorius Mantas Karalius), kuri taip pat pripažinta geidžiamiausiu darbdaviu.
„Šio apdovanojimo tikrai nesiekėme kažkaip specialiai. Džiugu, kad esame įvertinti. Tačiau pirmiausiai mes viską susitvarkome viduje, rūpinamės darbuotojais, o kai galime, padedame dalyvaudami, organizuodami socialines akcijas“, – kalbėjo UAB „Lankava“ direktorius Mantas Karalius. 
Dosniausios miestui įmonės nominacijos nugalėtoja tapo įmonių grupė „Marisa“ (vadovas Virginijus Jarušas). Jaunimo iniciatyvos nominacijos nugalėtoja pripažinta visuomenininkė Brigita Reklaitytė, apdovanojimas už Alytaus miesto vardo garsinimą šalyje ir užsienyje skirtas šokių studijai „Aušrinė“ (vadovė Aušra Saulevičiūtė). 
Nominacijoje už aktyvią visuomeninę veiklą balsų daugumą surinko ir laimėjo iniciatyvūs alytiškiai, kiekvieną žiemą įrengiantys čiuožyklą ant Gulbynės ežerėlio, – Stepas Žėkas, Karolis Brenkevičius, Domas Dominykas Barauskas, Mindaugas Nikolskis.
Nominacijoje už labdaringą veiklą nugalėtoju alytiškiai išrinko Vladislavą Gunevičių, UAB „Vita Baltic International“ vadovą, kadangi buvo išvykęs, apdovanojimą atsiėmė jo tėvai.
Už nuopelnus vaiko gerovei apdovanota Rimantė Adomaitienė, Vaiko ir mamos centro „Kutis“ prezidentė. Alytaus miesto savivaldybės iniciatyva taip pat buvo skirti Metų didvyrio ir Metų mokytojo apdovanojimai. Už didvyriškus darbus ir išskirtinius poelgius apdovanotas gelbėtojas Elvinas Mockevičius, išgelbėjęs dviejų skendusių vaikų gyvybes. Metų mokytoju balsuodami alytiškiai išrinko Donatą Vasiliauską.
„Sakoma, kad savo kieme pranašu nebūsi. Tačiau mane vis tiek išrinko. Labai smagu“, – sakė D. Vasiliauskas.
Už nuopelnus sveikatos apsaugai apdovanotos akušerė-ginekologė Jūratė Burinskienė, akušerė-ginekologė Birutė Maciulevičienė, gydytoja neonatologė Sigutė Trubnikovienė, gydytoja anesteziologė-reanimatologė Živilė Deimantavičienė, jų dėka sudėtingos operacijos metu buvo išgelbėtos gimdyvės ir kūdikio gyvybės. Už svarų indėlį kultūrai ir už Alytaus miesto vardo garsinimą apdovanotas respublikinės konkursinės liaudies dailės parodos „Aukso vainikas“ laureatas Saulius Lampickas. 
Inovatyvaus verslo nominacijoje nugalėjo AB mašinų gamykla „Astra“ (generalinis direktorius Vaidas Liesionis), Efektyvus verslas – UAB „Stora Enso“ (vadovas Darius Vaičiukynas), Labiausiai augantis verslas – UAB „Šventė Jums“ (direktorius Donatas Steponėnas). 
Na, o bendrovės „Alkesta“ (generalinis direktorius Rimantas Morkūnas), AB „Snaigė“ (vadovas Kęstutis Urbonavičius) ir AB mašinų gamykla „Astra“ (generalinis direktorius Vaidas Liesionis) apdovanotos už didžiausią indėlį į Alytaus miesto savivaldybės biudžetą.
Iškilmingo vakaro metu apdovanoti ir gražiausiai šventėms papuošti daugiabučiai, įmonės, įstaigos ir privatūs namai. 
Na, o po Metų geriausiųjų apdovanojimų vakarą vainikavo akordeono virtuozas Martynas Levickis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)