Jauni ūkininkai fiksuoja rekordą: jų avis atsivedė net 8 ėriukus

, Daina Baranauskaitė
Jauni ūkininkai fiksuoja rekordą: jų avis atsivedė net 8 ėriukus

Gražulių ūkyje avis atsivedė net 8 ėriukus.

Vos keli kilometrai nuo Alytaus rajono ribos, už Pivašiūnų, Alaburdiškių kaime, prieš šešerius metus iš Vilniaus atsikrausčiusios jaunos šeimos vienas didžiausių šių dienų rūpestis – avytė ir jos 8 atsivesti ėriukai. Jauna šeima įsitikinusi, jog tai rekordinis atvestų ėriukų skaičius. 
„Manome, kad tai rekordas, bet kai ūkyje tiek rūpestėlių su mažyčiais ėriukais, iš pradžių neatradome laiko jį fiksuoti. Tačiau visi draugai, giminės ragino registruoti, tad pradėsime procedūras“, – pasakojo ūkininkė Javgenija Gražulienė.
Kol šeimos galva darbuojasi Vilniuje, pusės metų dukrytės ir dvejų su puse sūnaus motina kas tris valandas girdo pienu gana stiprius vos kelių dienų ėriukus. Mažasis sūnus Vilius – taip pat puikus pagalbininkas.
„Atėjusi ryte pamačiau, kad avis atsivedusi net tris ėriukus. Vienas silpnutis, tad nusinešiau į namus, turėjau pasiruošusi tokiam atvejui krekenų. Kai ėriukas sustiprėjo, po kelių valandų atnešiau jį į tvartą, o ten – dar daugybė gimusių ėriukų. Viena mama ir aštuoni jos vaikiukai. Visi maži, tačiau gana stiprūs, mat gimė per šalčius. Tikiu, kad visus pavyks išauginti“, – kalbėjo pašnekovė.
Avytė, atvedusi net 8 ėriukus, toli gražu ne vienintelė Gražulių ūkyje. Šeima augino net 40 ėravedžių, tačiau pernai kiek susimažino bandą dėl nepalankių oro sąlygų. Iš Vilniaus į kaimą atsikrausčiusi šeima tikina norinti, kad vaikai maitintųsi sveiku maistu, augtų sveikoje aplinkoje. Ir džiaugiasi, kad svajonės pildosi.
„Sakoma, svajok atsargiai, nes gali išsipildyti. Taip nutiko ir man. Mudu su vyru esame vilniečiai, neturėję kaimo. Tačiau aš visada svajojau gyventi kaime, sveikoje aplinkoje auginti vaikus. Na, kai susituokėme, radome šią sodybą ir štai gyvename. Į tą „dėžutę“ mieste savo noru niekada negrįžčiau. Jaučiamės čia laimingi. Daugybė malonių veiklų“, – kalbėjo J. Gražulienė.
Gražulių ūkyje – ne tik avys. Čia ir gražuolės įvairių veislių ožkos, kurios žiemą gardžiuojasi džiovintais obuoliukais, šienu, miltais, o vasarą iš jų pieno bus spaudžiami ekologiški sūriai. Sodyboje – ir vištų, gaidžių. Buvo ir galybė povų, žąsų, ančių, tačiau šeimoje gimus dviem vaikučiams, anot J. Gražulienės, pats didžiausias dėmesys – jiems.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)