Kelias valstybinis, tačiau remontuojamas sodininkų lėšomis

, Daina Baranauskaitė
Kelias valstybinis, tačiau remontuojamas sodininkų lėšomis

Šiomis dienomis kelias tvarkomas sodininkų lėšomis. Duobių ir lietaus išgraužto kelio remontas atsieis 1800 eurų.

Alytaus rajone, Medūkštos kaime, kur įsikūrusi ir sodininkų bendrija „Dzūkija“, viena iš gatvių pliaupiant lietui tampa tarsi kriokliu. Nors kelio kadastriniai matavimai atlikti, jis įregistruotas kaip Lietuvos Respublikos nuosavybė, vandens plaunamą gatvę iš kaupimo lėšų remontuojasi patys sodininkai. 
Alytaus rajone, Medūkštos kaime, kur įsikūrusi ir sodininkų bendrija „Dzūkija“, remontuojama Sodininkų gatvė. Nuolatiniai lietūs plauna kelią, tad norint juo išvažiuoti, tenka samdyti brangiai atsieinančias paslaugas.
„Pavasarį sodininkus kamavo ir myriop varė šalnos, o vasarą į kapus varo liūtys. Ši vietovė nelygi ir vanduo suteka iš trijų pusių ir plauna kelią. Išvažiuoti beveik neįmanoma – įklimpo net kelią remontuojantis sunkvežimis“, – kalbėjo Alytaus susivienijimo „Sodai“ vadovas Fabijonas Delinda.
Anot F. Delindos, apmaudžiausia, kad sodininkams investuoti tenka į svetimą turtą, mat kelias priklauso valstybei.
„Štai turiu dokumentus, atlikti gatvės kadastriniai matavimai, įregistruota Lietuvos Respublikos vardu. Trūksta tik politinės valios investuoti bei padaryti normalų kelią“, – teigė pašnekovas.
Anot kalbintų sodininkų bendrijos narių, pliaupiant lietui vanduo žemyn teka tarsi iš krioklio.
„Jau kai lyja, tai vaizdelis – tarsi prie namo krioklys šniokštų. Juokaujame, kad mašinas tuoj turėsime atsinešti, nes jos jau neišvažiuos. Bijome laukti lietaus. Gyvename gražioje gamtos apsuptyje, tačiau kelias – nepavydėtinas. Suprantu, jeigu būtų pinigų, tai bendrijos pirmininkas užsakytų gerą kelią, tačiau mes renkame po 15 eurų. To toli gražu nepakanka“, – kalbėjo sodininkų bendrijos narė Joana Pikturnienė.
Anot sodininkų bendrijos pirmininko F. Delindos, bendrijoje gyvena 149 šeimos, yra per 70 vaikų. „Tai jau didelė bendruomenė, nuolat vyksta statybos, perkami sklypai. Tikrai derėtų pagalvoti valdžios vyrams apie sodininkų bendrijas, mat čia verda gyvenimas ir negalime patys remontuoti valstybės kelių“, – sakė F. Delinda.
Alytaus rajono savivaldybės administracija problemą žino, tačiau atsakymas vienas – nepakanka lėšų rajono keliams sutvarkyti. Vienas gyventojas ties Radžiūnais dėl kelio sutvarkymo net užtvėrė kelią, statė palapines, tačiau rezultato nepasiekė. Keliai tvarkomi pagal tarybos patvirtintą eilę. Ar bus išgirsti sodininkai ir kada, išlieka retorinis klausimas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)