Kur Alytuje nusivesti svečius?

, Alius Mikelionis
Kur Alytuje nusivesti svečius?

Alytaus politikai patvirtino 85 lankytinas vietas.

Jau greitai Alytaus mieste bus sumontuoti 34 kelio ženklai ir 18 rodyklių tam, kad į Dzūkijos sostinę atvykstantiems svečiams būtų lengviau rasti lankytinas vietas. Ženklai nukreips į populiariausias turistų lankomas vietas – aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą, Dainų slėnį, sinagogą, Jaunimo parką, Alytaus piliakalnį. Iš viso į Alytaus miesto tarybos patvirtintų vietų sąrašą pateko 85 objektai, tačiau ne visi jie bus ženklinami.
„Daug vietų aplankiau Alytuje, nepamenu tik, kaip jos vadinamos. Labiausiai patinka miesto centras“, – sakė dvejus metus Alytuje gyvenanti ir Alytaus kolegijoje studijuojanti afrikietė. Kiti alytiškiai, paklausti, kur nusivestų svečią, dažniausiai minėdavo Baltosios rožės tiltą, miesto centrą, Jaunimo parką. Pasitaikė ir originalių atsakymų, pavyzdžiui, kai kas kviestų į neseniai atidarytą alaus restoraną, šašlykinę.
Naujų 52 kelio ženklų pastatymas kainuos 41 644 eurus. Penkiolika procentų prisidės Alytaus miesto savivaldybė, likusi dalis – Europos Sąjungos skirti pinigai. Dešimt lankytinų vietų Alytuje bus pažymėta šiemet, likusi dalis per 2018 metus. Lankytinos vietos bus pažymėtos ne tik Alytuje, bet ir visoje apskrityje. Iš viso lankytinų vietų ženklinimui skirta per 200 tūkstančių eurų. 
Vis tik vargu ar naujieji ženklai padės pritraukti daugiau turistų, tačiau kartais lankytinas vietas rasti sunku, tad ženklai tikrai turėtų pagelbėti. Alytaus turizmo informacinio centro duomenimis, pernai Alytuje bent vienai nakčiai buvo apsistoję per 8 000 turistų, iš jų daugiau nei 3 000 – svečiai iš užsienio.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)