Laiku pradėti valyti gatves sutrukdė žema oro temperatūra

, Alius Mikelionis
Laiku pradėti valyti gatves sutrukdė žema oro temperatūra

Keliai bus išvalyti per mėnesį.

Daugelis vairuotojų pastebi, kad ne tik miesto pakraščiuose esančios gatvės, bet ir pagrindinės vis dar padengtos po žiemos susikaupusia barstymo medžiaga. Nors beveik prabėgo pirmas pavasario mėnuo, tačiau už Dzūkijos sostinės gatvių valymą atsakinga UAB „Raguvilė“ jas pradėjo valyti kovo 23 dieną. 
Kaip mūsų redakciją informavo Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio sk. vedėja Palmira Raškauskienė, jeigu oro sąlygos leis, gatvės bus išvalytos per mėnesį. Esą mechanizuotas vakuuminis valymas pradėtas penktadienį, o rankiniu būdu šaligatviai valomi nuo kovo 9 dienos. Pagrindinė problema, kodėl gatvės vis dar nešvarios, gamtinės sąlygos, neleidusios pradėti darbų. Esant minusinei temperatūrai užšąla įranga, o sausai valyti negalima, nes keliamos dulkės didina miesto užterštumą.
„Mechanizuotas vakuuminis gatvių valymas yra pradėtas penktadienį (dirbo ir šeštadienį, ir sekmadienį), rankiniu būdu šaligatviai valomi nuo kovo 9 d., mechanizuotai pradėti valyti nuo trečiadienio. Pavasarinio valymo specifika yra ta, kad reikia surinkti visas per žiemą susikaupusias barstymo medžiagas, todėl darbai vyksta lėčiau, negu vykdant nuolatinę vasarinę priežiūrą. Pavasariniam valymui labai daug įtakos turi oro temperatūra, nes esant minusinei temperatūrai užšąla purkštukai ir neįmanoma kokybiškai atlikti darbų. Sausai šluoti pavasarį taip pat negalima, nes keliamos susikaupusios dulkės, t. y., tai didintų miesto užterštumą“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio sk. vedėja P. Raškauskienė.
Iš pradžių bus valomos miesto centro gatvės: Vilniaus g., Jotvingių g., dalis Pulko g., Vilniaus g. dalis iki žiedo, po mugės jau sutvarkytas centras. Antradienį jau valytas Vidzgirio mikrorajonas, nes tądien patraukiami nuo kelkraščių automobiliai. Pagal sutartį, gatvės privalo būti išvalytos per mėnesį nuo darbų pradžios. Tiesa, yra išimtis: turi būti pliusinė temperatūra.
Gatvių valymas patikėtas UAB „Raguvilė“, šaligatvių ir žaliųjų plotų švarą užtikrins dvi bendrovės: Vidzgiryje, Pirmajame Alytuje ir Miesto centro zonose darbuosis įmonės „2MP“ žmonės, Dainavos mikrorajoną prižiūrės UAB „Skongalis“, Putinus – UAB „Raguvilė“. Sutartys su minėtomis bendrovėmis sudarytos metams. Mechanizuotam miesto valymui metams skirta 300 tūkst. Eur, šaligatvių ir žaliųjų plotų valymui – 268 tūkst. Eur.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)