Lietuvoje plinta naujas verslo modelis

, Alius Mikelionis
Lietuvoje plinta naujas verslo modelis

BNI atstovai tikisi, kad Alytaus regione bus 200 klubo narių.

Nors dauguma miestiečių dar miega, pusšimtis Alytaus verslininkų jau pasiruošę pusryčiauti ne su šeimos nariais, o su verslo partneriais. Taip kiekvieną trečiadienį kiek po šešių ryto darbo dieną pradeda Dzūkijos verslininkai.
Alytuje kelią skinasi naujas verslininkų bendravimo būdas, atkeliavęs iš JAV, – Business Network International arba sutrumpintai BNI. Klubas veikia rekomendacijų principu. Pavyzdžiui, verslininkas Antanas, norėdamas kažką įsigyti, pirmiausia patikrina, ar klube yra verslininkų, kurie tuo užsiima. Atsidėkodamas klubo narys rekomenduoja Antaną. Tokiu būdu verslas gali tikėtis daugiau užsakymų ar didesnių pardavimų.
Galima sutikti, kad šis verslo modelis išskirtinis, mat klube gali būti tik skirtingų sričių verslininkai, todėl vidinė konkurencija negalima. Labai svarbi ir reputacija, nes už paslaugos kokybę atsako ją rekomendavęs.
Amerikoje šis verslo modelis gimė prieš 32 metus, o Lietuvoje jis veikia trejus metus. Įvairiuose miestuose veikia 11 BNI klubų. Alytuje oficialiai klubas bus atidarytas birželio mėnesį, tačiau jau dabar užsiregistravę trys dešimtys Dzūkijos verslininkų.
Kiekvienas verslininkas tikisi turėti vienu kitu klientu daugiau, todėl trečiadienį į Dzūkų restoraną užsuko 54 verslininkai. Tai ir pervežimo įmonių atstovai, įvairių paslaugų teikėjai, ir net antstolis. Ar jie taps BNI nariais, parodys laikas.
Šio verslo modelio plėtotojai tikisi, kad klubas Alytuje turės du šimtus narių. Tapti klubo nariu kainuoja. Vienkartinis įstojimo mokestis – 750 eurų, dar šimtą eurų kainuoja kasmetinis nario mokestis. Renginyje buvo galima išgirsti ir sėkmės pavyzdžių. Dvi įmonės pasigyrė, kad per BNI gavo užsakymų ir uždirbo po kelis tūkstančius eurų. Šiuo metu Alytaus regione į BNI verslo grupę susibūrė beveik trys dešimtys verslininkų. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)