Mergaičių peštynių Alytaus mokykloje atgarsiai pasiekė ir Seimą

, Goda Čiginskaitė
Mergaičių peštynių Alytaus mokykloje atgarsiai pasiekė ir Seimą

Asociatyvi nuotr.

Antradienį Dzūkijos pagrindinėje mokykloje įvyko labai nemalonus incidentas – susimušė dvi 6 klasės mergaitės. Kadangi visa tai matė ir mobiliaisiais telefonais filmavo bendraklasiai, fiksavo mokyklos kameros, istorija pasklido socialiniuose tinkluose – visuomenė ėmė plačiai aptarinėti įvykį.
Du mažamečius vaikus auginanti alytiškė Neringa Pakutkienė, socialiniuose tinkluose sužinojusi apie paauglių muštynes, kreipėsi į Seimo narį Robertą Šarknicką. „Su šia istorija aš nesusijusi. Tačiau kitais mokslo metais mano vaikas bus pirmokas ir man svarbu, kas dedasi mokyklose. Man kraupu, kai sužinau, kad viena mergaitė kitą už plaukų tąsė, trankė į sieną. Kas vyksta, mielieji? Aš nenoriu, kad ši istorija būtų užglaistyta. Tegul visi žino ir imasi priemonių – mokykla, tėvai“, – kalbėjo jauna moteris.
Socialiniuose tinkluose pirmoji šią istoriją paviešino nukentėjusios mergaitės teta. Buvo teigiama, kad iš mergaitės bendraklasė ėmė tyčiotis, o galiausiai trankyti, tąsyti už plaukų, trenkė galvą į stiklą. „Laimė, kad stiklas nedužo ir neįvyko didesnė nelaimė“, – buvo rašoma socialiniame tinkle.
Ištrūkusi sumušta, apdraskyta, išpešiotais plaukais verkdama mergaitė parbėgo namo net be striukės. Viską, kas nutiko, ji papasakojo artimiesiems.
Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė komentuoja šykščiai. „Mes ėmėmės visų priemonių. Situacija analizuojama. Tiesiog susipyko dvi klasės draugės ir ginčas baigėsi muštynėmis. Buvo susirinkusi Vaiko gerovės komisija, vyko pokalbis ir su Alytaus miesto Psichologinės tarnybos specialistais, vaiko teisių apsaugos bei policijos atstovais“, – sakė V. Sušinskienė.
Vis tik po pokalbių su vaikais, psichologais, tėvais mokyklos vadovė teigia, kad nukentėjo abi moksleivės. „Ant abiejų matosi muštynių žymės, įbrėžimai“, – patikino V. Sušinskienė. Jos teigimu, mergaičių peštynių būna labai retai, tačiau berniukų konfliktai dažni. 
Anot Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorės, spręsti tokias problemas yra tiek mokyklos, tiek tėvų, tiek mokinių bendras reikalas.
Alytiškis Seimo narys R. Šarknickas telefonu patikino, kad pats asmeniškai domėsis šiuo konfliktu. „Žinote, iš tiesų verkia širdis. Esu girdėjęs, kad tokių incidentų būta ir daugiau. Reikia netylėti, nebandyti užgniaužti problemų. Kol kas nenoriu daug kalbėti, tačiau kai bus tyrimo išvados, tuomet spręsiu, ką daryti“, – sakė R. Šarknickas.
Dėl šio įvykio Dzūkijos pagrindinėje mokykloje ir savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje pradėti tyrimai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)