Mokiniai darbais įrodė savo verslumą

, Alius Mikelionis
Mokiniai darbais įrodė savo verslumą

Mokinių idėjas vertino komisija.

Jau trečią kartą Alytuje vyksta moksleivių sukurtų produktų pristatymas-mugė. Šįsyk ji vyko prekybos centre „Rimi“. Parduoti savo rankomis pagamintus papuošalus, kosmetikos priemones, rankdarbius, skanėstus ar kitus buityje naudojamus daiktus ėmėsi mokomosios mokinių bendrovės iš Alytaus, Daugų ir Druskininkų. Mokomoji bendrovė veikia realaus verslo principu, tik sumažinta apimtimi. Mugėse ne tik bandoma parduoti prekę, bet ir idėją, rasti partnerius. „Lithuania Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas ir Likiškėlių mokyklos direktorius sako, kad jaunieji verslininkai labai motyvuoti, esą šie žmonės tikrai nesiskųs, kad jiems nesuteikiama darbo vieta.
Moksleivių idėjas vertino komisija. Komisijos simpatijas pelnė MMB „Vaikų kepiniukai“, pirma vieta įvertinta „C&te“, antra – „GugA“, trečia – „Chill Station”. „C&te“ taip pat buvo apdovanota už didžiausią eksporto perspektyvą. C&Te“ pelnė ir „Topo centro” simpatijas. Tai Alytaus rajone, Dauguose, Vlado Mirono gimnazijoje, merginų sukurta bendrovė, gaminanti nerūdijančio plieno kamuoliukus, kurie geba „sugerti“ karštį. Tai buvo ne pirmieji „C&te“ laurai. „Junior Achievement Marketplace“ tarptautiniame ture Kaune merginos laimėjo apdovanojimą už geriausią startuolio verslo idėją. Du prizai Alytuje atiteko MMB „JeanJeans“, kuri, vertintojų nuomone, geriausiai sprendė problemą ir sukūrė geriausią logotipą. „GugA“ apdovanota už geriausią verslo interviu. „Papuošalų vajus“ buvo pripažintas „Socialiai atsakingiausiu“, „LuLu“ tarp laureatų pateko už geriausią įvaizdį, CA – už inovatyvumą, „Doubleshoot” – už kūrybiškumą, o „Leatherpods“ – už draugiškumą aplinkai.
Pagrindiniai mugės-konkurso prizai pirmųjų vietų laimėtojams buvo išmanieji laikrodžiai. Šiuos ir kitus prizus jaunimo bendrovėms laureatėms įsteigė alytiškiai verslininkai Juozas Cicėnas, Saulius Ivoška, Sigitas Leonavičius, Erika Kralaitienė, Donatas Puodžiukynas, Lina ir Eduardas Sosunovičiai, taip pat Alytaus kolegija, Alytaus miesto ir rajono savivaldybės.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)