Nauja deklaruota gyvenamoji vieta gali kainuoti tarybos nario mandatą

, Goda Čiginskaitė
Nauja deklaruota gyvenamoji vieta gali kainuoti tarybos nario mandatą

Alytaus miesto tarybos narė L. Sosunovičienė.

Visai neseniai iš „Alytaus piliečių“ frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pasitraukusi Lina Sosunovičienė – ir vėl visuomenės dėmesio centre. Vyriausioji rinkimų komisija, sužinojusi, kad minėta politikė pakeitė gyvenamąją vietą, kuri yra jau Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, užsimojo naikinti L. Sosunovičienės mandatą. Pagal teisės aktus, tarybos narys privalo būti deklaravęs gyvenamąją vietą toje savivaldybėje, kurios taryboje yra išrinktas ir dirba.
VRK tyrimą pradėjo sulaukusi skundo dėl to, kad vienos savivaldybės meras gyvena ne toje savivaldybėje, kurioje išrinktas. Pradėję nagrinėti situaciją, iš visų 27 Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių specialistai rado vieną, kuris pažeidžia įstatymą. L. Sosunovičienė, rinkimuose dalyvavusi kaip Alytaus miesto savivaldybės gyventoja, nuo praėjusių metų birželio savo gyvenamąją vietą yra deklaravusi Alytaus rajono savivaldybėje.
Ji pati pasakoja, kad apie galimybę keisti gyvenamąjį būstą su šeima planavo seniai, mat augina du sūnus ir trijų kambarių bute pristigo vietos. „Būtent rinkiminiu laikotarpiu ir vyko vieno būsto pardavimas, kito pirkimas. Praėjusių metų birželį, per Joninių šventę, pirmą kartą ir likome nakvoti kol kas dar ne visai įrengtame savo name. Man buvo įtarimų, dvejonių, ką daryti dėl registruojamos gyvenamosios vietos. Perskaičiau įstatymą. Tačiau nenorėjau meluoti pati sau, kitiems ir pasielgiau sąžiningai“, – kalbėjo miesto tarybos narė.
Ji teigė galėjusi sugudrauti, mat mieste gyvena tėvai. „Alytuje gyvena tėvai, taip pat turime turto. Turėčiau kur prisiregistruoti. Tačiau ką pasakyti savo dviem sūnums? Kad kol kas negaliu registruotis su visa šeima, nes reikia saugoti mandatą? Kokį pavyzdį parodyčiau savo vaikams?“, – kalbėjo pašnekovė.
Kadangi L. Sosunovičienė turi nekilnojamojo turto ir Alytuje, paklausta, ar neplanuoja atsiprašyti VRK ir skubiai persiregistruoti, atsako nedvejodama. „Gal ir galėčiau, bet ar norėčiau? Kodėl turiu paklusti ydingam įstatymui. Taip, aš galiu išsaugoti mandatą, tačiau kaip aš atrodysiu visuomenės akyse?“, – sakė L. Sosunovičienė.
Beje, Alytaus miesto savivaldybės taryboje yra du tarybos nariai, dirbantys „Alytaus piliečių“ frakcijoje – Nerijus Jauneika ir Algirdas Gataveckas, kurie faktiškai gyvena Vilniuje, tačiau važinėja į Alytuje vykstančius komitetų ir tarybos posėdžius. Kadangi VRK dėl minėtų asmenų tyrimo nepradėjo, reiškia, jie savo gyvenamąją vietą deklaravę Alytuje.
Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius taip pat gyvena sodyboje Likiškėlių kaime, tačiau gyvenamąją vietą deklaravęs Alytuje. Meras teigia, kad dažniau nakvoja mieste, ten gauna visą korespondenciją, tačiau važiuoja ir į Alytaus rajoną, kur kartu su sutuoktine turi nekilnojamojo turto.
Vyriausioji rinkimų komisija svarsto klausimą dėl tarybos narės L. Sosunovičienės tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo prieš terminą, tačiau pati politikė situacijos nedramatizuoja.
„Aš dabar gyvenu keliolika metrų nuo miesto ribos nutolusiame name. Taip jau yra. Tačiau aš bei mano šeima situacijos nedramatizuojame. Aš visur įžvelgiu pozityvumą. Galėsiu labiau atsiduoti verslui, kuris registruotas Alytuje, čia mokami ir mokesčiai. Galėsiu daugiau laiko skirti šeimai“, – kalbėjo politikė.
Už L. Sosunovičienę savivaldos rinkimuose balsavo kone 3 tūkst. alytiškių. „Tas ir skaudžiausia, kad žmonės pasitikėjo. O dar kiek yra nebaigtų darbų. Tai vienintelis dalykas, dėl ko nerimauju“, – sakė pašnekovė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)