Naujoji Šv. Benedikto gimnazijos direktorė drąsiai apie laukiančius pokyčius

, Daina Baranauskaitė
Naujoji Šv. Benedikto gimnazijos direktorė drąsiai apie laukiančius pokyčius

Naujoji Šv. Benedikto gimnazijos direktorė L. Šernienė neslepia, kad pokyčių mokykloje bus.

Jau kone dvi savaitės, kaip Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pareigas eina konkursą laimėjusi Loreta Šernienė. Nors laikas trumpas, tačiau naujoji gimnazijos vadovė drąsiai kalba apie laukiamus pokyčius. Moksleiviai nori išsiderėti liberalesnes sąlygas dėl uniformų dėvėjimo, kalbama apie modernios melodijos skambutį, 3D spausdintuvą. Gimnazijos direktorė L. Šernienė žada, kad atras lėšų nemokamoms konsultacinėms pamokoms, taip pat nevengia klausimų apie pokyčius administracijoje.
Alytaus Šv. Benedikto gimnazijoje klega 712 moksleivių balsai. Mokykloje dirba 118 darbuotojų. Didžiulius plotus užimanti teritorija, pati mokykla, daugybė ūkinių darbų, švietimo, projektinių darbų, kitos atsakomybės jau kone dvi savaites gula naujos gimnazijos direktorės Loretos Šernienės pečius. 
„Ne paslaptis, kad jaučiau didelę atsakomybę prieš ateidama į tokią didelę mokyklą. Tačiau jau susipažinau su kolektyvu, susitikau su moksleiviais, jie mane jau sveikinasi ir gatvėje. Esu dėkinga, kad mane šiltai priėmė“, – kalbėjo Šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.
Nors naujoji gimnazijos direktorė darbą pradėjo nuo sausio 9 dienos, tikina susipažinusi su bendruomene, pirmiausiai moksleivių klaususi, ko jie nori ir kokios galimybės surasti kompromisą. Moksleiviai pradėjo derėtis liberalesnių sąlygų dėl uniformų dėvėjimo. Gali būti, kad pirmadieniais bus leidžiama vilkėti laisva apranga. 
„Mokykla yra ne mokytojų, o moksleivių. Čia yra jų namai, kuriuose praleidžia labai daug laiko. Man svarbu, kaip jaučiasi moksleiviai. Susitikę aptarėme daug temų, netgi tokių kaip uniformų dėvėjimas, durys ir kita.  Nutarėme, kad mums reikalingas modernios melodijos skambutis, kurį turime įsigyti šiais metais. Taip pat baigiama įrengti 3D klasė, tad pažadėjau vaikams nupirkti 3D spausdintuvą“, – kalbėjo L. Šernienė. 
Iki šiol L. Šernienė dirbo Prienų rajono Stakliškių gimnazijos direktore, tad iššūkiai mokykloje, anot jos pačios, ne naujiena. Direktorė nevengia atsakyti ir į klausimą dėl naujo vadovo, kuris paprastai daro pokyčius  savo komandoje.
„Kažkoks pokytis tikrai bus. Tačiau ne drastiškas. Liaudyje sakoma, kad nauja šluota gerai šluoja. Todėl neneigsiu, kad kažkokių pokyčių bus, tačiau apie juos kalbėsime vėliau“, – sakė pašnekovė.
Ketvirtadienį visuotiniame gimnazijos susirinkime naujoji vadovė prisistatė tėvams, buvo kalbama apie esamas problemas, galimus pokyčius. Beje, bus atrasta lėšų papildomoms konsultacinėms pamokoms.
„Noriu padėkoti buvusiam vadovui, kad mokyklą paliko tvarkingą. Finansinių įsiskolinimų nėra, tad dabar viskas priklausys nuo manęs, kaip pavyks. Žinoma, ne aš tuos pinigus gaminu, tačiau su tomis pačiomis lėšomis reikia tvarkytis protingai, racionaliai. O dėl konsultacinių pamokų, tai mes jau aptarėme, kad rasime bent 10 valandų per savaitę, kad mokiniai galėtų pagilinti savo žinias“, – sakė L. Šernienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)