Netikėta staigmena – po dešimtmečio Alytaus nakvynės namuose susitiko dukra ir mama

Netikėta staigmena – po dešimtmečio Alytaus nakvynės namuose susitiko dukra ir mama

Motina ir dukra susitiko po daugiau nei dešimtmečio.

Alytaus nakvynės namuose įvyko knygos scenarijų primenanti istorija – po daugiau nei dešimtmečio susitiko motina ir dukra.
Jau antrus metus nakvynės namuose gyvenanti Vilma Urmanavičienė išvydo daugiau nei 10 metų nematytą motiną. 72 metų močiutę svetimi žmonės glaudė Jiezno rajone, o trečiadienį socialiniai darbuotojai atvežė į Alytų. Taip laikinos nakvynės kambaryje susitiko motina ir dukra. Jųdviejų istorija – verta knygos, gyvenimo vėtytos ir mėtytos moterys šiandien be namų, tačiau turi svajonių.
„Esu girdėjusi, kad mama mirė. Tačiau nenorėjau tikėti. Vis galvodavau, kad susitiksim. Netgi planavau jos ieškoti. Ir štai turiu galimybę mamą apkabinti. Visko buvo, tėvelis mamą nuvylė, mums, penkiems vaikams, teko ir Alytaus globos namuose augti. Tačiau dalis vaikų aukštuosius baigė, dalis užsienyje. Mano gyvenimas visaip vingiavo. Dvi dukros Anglijoje. Sūnelį tėvas augina. O aš praradau socialinį būstą, dabar čia glaudžiuosi, vasaromis pas žmones dirbu, uogauju, grybauju. Alkoholiui stabdžius turiu“, – pasakojo Vilma Urmanavičienė.
Senolė Aldona Galkevičienė daugybę metų gyvendavo pas ūkininkus, jiems talkindavo. Tačiau sodyba, kurioje gyveno paskutiniu metu, liko tuščia, todėl moteris pateko socialinių darbuotojų akiratin ir buvo atvežta į Alytaus nakvynės namus. Moteris nepamena, kur jos pasas, tad nakvynės namų vadovams teks pagelbėti darant dokumentus.
„Savo dukros nemačiau daugiau kaip dešimt metų. Taip jau likimas susiklostė. O metai bėga, bėga... Džiaugiuosi, kad susitikom. Aišku, aplinkybės tokios, kokios yra...“, – graudinosi senolė.
V. Urmanavičienė tiki, kad su motina joms pavyks laikinos nakvynės kambarį pakeisti į nuosavą būstą. 
„Aš tikiu, kad viskas bus gerai. Esu pakankamai stipri. Patikėkite, rankos mano darbščios. Turiu daugybę įvairiausių diplomų, nes vis siunčia mane mokytis. Labiausiai prie širdies – virėjos darbas. Aš optimistė, todėl kabinsiuosi į gyvenimą“, – kalbėjo V. Urmanavičienė.
Alytaus nakvynės namuose yra 30 vietų laikino apgyvendinimo patalpose. Šių metų šalčiausią naktį buvo užimtos 27. Paprastai nakvoti ateina 22–24 žmonės.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)