Pavasarinės automobilių lenktynės ant užšalusio Didžiosios Dailidės ežerėlio

, Alius Mikelionis
Pavasarinės automobilių lenktynės ant užšalusio Didžiosios Dailidės ežerėlio

Renginyje apsilankė Dakaro ralio dalyvis Vaidotas Žala.

Ne kasmet Lietuvoje būna tokios žiemos, kad galima ir sniegu pasimėgauti, ir stebėti ant ledo lekiančius automobilius ar net pačiam dalyvauti varžybose. Nors jau kalendorinis pavasaris, tačiau Alytuje ant užšalusios Didžiosios Dailidės riaumojo varikliai.
Ledas nors ir traškantis, bet storas. „Dzūkijos ledo kelio“ organizatoriai jį išbandė trečiadienį, kartu buvo  nufilmuotas ir reklaminis vaizdo klipas. Renginio organizatorius Saulius Janulevičius džiaugiasi, kad pavyko pasikviesti Dakaro ralio dalyvį Vaidotą Žalą. Tiesa, sunkiausiomis ištvermės lenktynėmis vadinamo Dakaro ralio dalyvis savo sugebėjimus pademonstravo tik parodomajame važiavime. Profesionalus lenktynininkas sėdo už naujo „VW Amarok“ vairo. Įveikęs trasą Vaidotas Žala sakė, jog šiuolaikinės mašinos padeda vairuotojams jaustis saugiau kelyje, tačiau varžantis lenktynių trasose antipraslydimo ir kitos saugos sistemos nepadeda.
Lauke spaudęs maždaug dešimties laipsnių šaltukas žiūrovų neišgąsdino, kaip ir senovinės technikos klubo narių. Jie savo išpuoselėtus automobilius ne tik išvarė iš garažo, bet ir varžėsi tarpusavyje Retro klasėje. 
Iš viso „Dzūkijos ledo kelio“ lenktynėse varžėsi 46 lenktynininkai. Jie buvo suskirstyti į klases. Geriausiems atiteko taurės ir rėmėjų prizai. Visureigių klasėje geriausius laikus parodė Karolis Blėdis, mėgėjų 4x4 klasėje – Darius Turauskas. Sportinių automobilių, varomų galiniais ratais, klasėje triumfavo Julius Povilauskas, toje pat, bet mėgėjų klasėje – Giedrius Šernas. Mėgėjų klasėje, priekiniais ratais varomų automobilių klasėje, nugalėjo Matas Sakalauskas. Lenktynėse dalyvavo ir keturios moterys. Geriausiai sekėsi Renatai Čižikienei, vaikų klasėje Justinui Blėdžiui. Nors daugelis senovinės technikos kolekcininkų žiemą savo automobilius laiko garažuose ir vengia važiuoti, tačiau „Dzūkijos ledo kelio“ lenktynėse buvo dešimt norinčių pasivaržyti. Retro klasėje triumfavo Haris Krušniauskas. Sportinių 4x4 automobilių klasėje nugalėjo Justinas Kvaraciejus, o sportinių priekiniais ratais varomų automobilių klasėje nepralenkiamas buvo Haris Krušniauskas. Lenktynėse ant ledo varžėsi ir keturračių vairuotojai. Geriausius rezultatus užfiksavo Vaidas Lukoševičius. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)