Prieštaraudami dėl Pusiaukelės namų steigimo, alytiškiai pasiryžę pasiekti ir Strasbūrą

, Daina Baranauskaitė
Prieštaraudami dėl Pusiaukelės namų steigimo, alytiškiai pasiryžę pasiekti ir Strasbūrą

Šis pastatas, adresu Ulonų g. 31, šiais metais turėtų būti pritaikytas Pusiaukelės namų steigimui.

Ulonų gatvės gyventojai kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės tarybą, pataisos namų direktorių, Teisingumo ministeriją, netgi šalies prezidentę ir kitas institucijas pareikšdami, kad jiems už akių, neteikiant jokios informacijos, Kalėjimų departamentas nupirko Ulonų g. 31 esantį pastatą ir jame steigia Pusiaukelės namus. Žmonės kategoriškai nenori Pusiaukelės namų kaimynystės.
Alytuje, Ulonų gatvėje, Kalėjimų departamentas įsigijo pastatą Pusiaukelės namų steigimui. Pusiaukelės namai – tai vieta, kurioje bausmę atlikti baigiantys nuteistieji galės prisitaikyti prie būsimo gyvenimo laisvėje. Vis tik Ulonų gatvės gyventojai nenori, kad šalia jų įsikurtų nuteistieji. Žmonės surinko parašus, kreipėsi į daugybę institucijų.
„Mes Ulonų gatvėje turime pataisos namus, nakvynės namus ir tikrai nesutinkame, kad būtų steigiami Pusiaukelės namai. Kad bus steigiama tokia įstaiga, mūsų niekas neinformavo. Viešoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija, kad Pusiaukelės namai bus adresu Ulonų g. 8. Todėl mus nustebino toks melas, kad jie dabar bus adresu Ulonų g. 31. Tikrai nesutinkame. O sumokėjo didelius pinigus – 270 tūkstančių eurų. Tačiau mes ginsime savo interesus“, – kalbėjo Ulonų gatvės gyventoja Irena Vyšniauskienė.
Beje, Ulonų gatvėje gyvenanti senolė tvirtina, kad jos buvo prašoma pasirašyti, tačiau ji neprieštaravo, kad čia atsirastų viešbutis, o ne Pusiaukelės namai.
„Pas mane atėjo vyras ir prašė pasirašyti, kad neprieštarauju, jog Ulonų g. 32 atsirastų viešbutis. Aš pasirašiau. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad čia atsiras Pusiaukelės namai. Aš pro ten vaikštau į Bažnyčią. Net baisu. Ar mums bus saugu gyventi“, – kalbėjo Ona Bendaravičienė, Ulonų gatvės gyventoja.
Apie Pusiaukelės namų steigimą daugelis miesto tarybos narių sužinojo tik iš gyventojų pareiškimo.
„Deja, apie šią situaciją sužinojau tik gavęs gyventojų pareiškimą. Juk niekas žmonėms nepaaiškina, kiek ten bus nuteistųjų, ar jiems bus galima laisvai vaikščioti mieste, ar jie bus dirbantys, ar bus įleidžiami į jaunimo pasilinksminimo vietas. Žmones neramina nežinojimas. Tačiau ir mes, tarybos nariai, nieko nežinome, tai žmonėms išvis baugu. Būtinas aiškumas ir informacija“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Tiesa, šią savaitę tarybos Aplinkos ir plėtros komitetas nutarė pasikviesti gyventojus, Kalėjimų departamento atstovus ir padiskutuoti šia tema. Paaiškėjo, kad Pusiaukelės namuose gyvens apie 20 asmenų, dirbs 8 darbuotojai.
„Man pačiai iki vakar dėl steigiamų Pusiaukelės namų buvo tikrai neramu. Tačiau pasikalbėjus daug kas paaiškėjo. Kai pabendravome su Kalėjimų departamento atstovu, širdis džiaugiasi, kad Alytuje bus tokia vieta, kur nuteistasis prieš išeidamas į laisvę galės adaptuotis, prisitaikyti prie normalaus gyvenimo. Jis galės pusę metų integruotis. Beje, mums paaiškino, kad Pusiaukelės namuose bus apgyvendinami tik atrinkti žmonės, kurie nori kabintis į gyvenimą“, – kalbėjo „Alytaus piliečių“ frakcijos seniūnė Gintarė Rimkutė-Merčaitienė.
Pusiaukelės namų steigimo projektą finansuoja Norvegijos fondai. Esą atvykę norvegai pastato Ulonų g. 8A nepasirinko dėl asbestinio stogo ir todėl, kad būtų tekę investuoti daugiau, negu nupirktas rekonstruotas pastatas.
„Aš galiu patikinti, kad Pusiaukelės namų steigimas nekels pavojaus arti gyvenantiems žmonėms. Kaip tik bus dar saugiau. Nuolat budės pareigūnas, bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Gyventojai be reikalo jaudinasi. Saugumo bus dar daugiau nei iki šiol“, – patikino Česlovas Jocius, Pusiaukelės namų Lietuvoje projekto vadovas.
Vis tik gyventojai ir po susitikimų su politikais bei Kalėjimų departamento atstovais nusileisti neketina.
„Mūsų vakarykštis susitikimas nenuramino. Jeigu reiks, kreipsimės į Strasbūrą, tačiau šalia nuteistųjų gyventi nenorime“, – tvirtino Ulonų gatvės gyventoja I. Vyšniauskienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)