Rinktis tolimųjų reisų vairuotojo profesiją jaunuolius skatina solidi alga

, Alius Mikelionis
Rinktis tolimųjų reisų vairuotojo profesiją jaunuolius skatina solidi alga

Vairuotojo alga gali siekti ir 2 tūkstančius.

Po Lietuvą keliauja vienos iš sunkvežimių gamintojų atstovai, skatindami jaunuolius rinktis tolimųjų reisų vairuotojų profesiją. Alytuje stabtelėję šio verslo atstovai Alytaus profesinio rengimo centro moksleivius supažindino su naujausiais vilkikais. Šiuolaikinės technologijos leidžia mokytis vilkiko vairuotojo profesijos net ir neišvažiuojant į gatvę, tam sukurtas simuliatorius, kuriame galima ne tik pajusti, kaip valdoma transporto priemonė, bet ir stebėti, ar vilkikas važiuoja ekonomiškai. Tokiu būdu sutaupoma nemažai lėšų vairuotojo parengimui, o jis čia įgauna pirmą patirtį. Vairuotojų poreikis auga, darbo užmokestis taip pat. Todėl susidomėjimas šia studijų programa nemažas.
„Norėčiau pabandyti tolimųjų reisų vairuotojo darbą, pajusti tą jausmą, kai važiuoji po pasaulį, nors mano planuose kario profesija, tačiau vairuotojo profesionalo teisės tikrai pravers“, – sakė Ernestas Stravinskas, Alytaus profesinio rengimo centro moksleivis. 
Tolimųjų reisų vairuotojo profesija ir gyvenimas ankštoje vilkiko kabinoje negąsdina ir Luko Vičiulio. Vaikiną vilioja naujų šalių pažinimas ir solidus atlygis už darbą. Lukas mano, kad susiklosčius šeimyninėms aplinkybėms ar nepatikus darbui jį galima pakeisti.  
Lietuvoje jaučiamas tolimųjų reisų vairuotojų trūkumas, tad geram vairuotojui, turinčiam reikalingų jo darbui žinių ir tai liudijančius pažymėjimus, rasti patinkantį darbą lengva, o uždarbis gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. Vairuotojo profesiją dažnai renkasi žmonės, kuriuos traukia galimybė apkeliauti daug naujų miestų ir aplankyti dar nematytas vietas, už tai gaunant dar ir solidų uždarbį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)