Rusas sukūrė filmą, kuriame Alytus lyginamas su Voskresensku

Rusas sukūrė filmą, kuriame Alytus lyginamas su Voskresensku

Miestų palyginimui rusas pasirinko ir centrus, ir miestų pakraščius.

Gyvendami savo mieste nepastebime, kaip jis keičiasi, gražėja. Per ketvirtį amžiaus, kai šalis ištrūko iš Tarybų Sąjungos, miestas išties pasikeitė. Mėnesio pradžioje internete pasirodė Rusijoje sukurtas filmukas, lyginantis Alytų ir netoli Maskvos esantį panašaus dydžio Voskresenską.
Filmo autorius sako, kad vienas iš jo sekėjų pareiškė, jog nereikia gyventi turtingoje šalyje, kad gyventum tvarkingai, ir paprašė palyginti, kaip gyvena ne itin pasiturinčios šalies ir panašaus dydžio miestas Rusijoje. Kadangi didžiuosius miestus lyginti būtų neobjektyvu, autorius žvalgėsi į provincijas. Apžvelgęs aplinkines  šalis, filmo kūrėjas pasirinko Alytų.
Naudodamas „Google Street“ programą, savo filmą kūrėjas pradeda nuošalioje gatvėje Voskresenske. Jeigu kelias vertintas gerai, tai šalikelėje situacija prasta. Kūrėjui užkliuvo gyvenamųjų namų rajonas: čia nenupjauta žolė, keistos tvoros.
„Pažiūrėjus į kiemą ir tvorą galima pagalvoti, lyg būtų galima rasti ką vogti. Tvoros – skirtingų spalvų. Čia pat ir nedidelė parduotuvė, bet važiuoti į ją esant blogam orui – jokio noro. Įsitikinęs, kad ši parduotuvė vienintelė visame rajone. Nepamirškime, kad tai Maskvos sritis“, – sako filmo autorius, siūlantis persikelti į taip pat nepagrindines Alytaus miesto Jiezno ir Klevų gatves. 
Autorius pastebėjo sovietinės architektūros palikimą, tačiau šalia namų esantys plotai kruopščiai prižiūrėti. Žolė nupjauta, tvoros tvarkingos. Rusas stebisi, kodėl pas juos taip nėra. Reporteris persikėlė į lyginamų miestų centrus. Voskresenske centrinės  gatvės danga nebloga, bet, kaip pastebi kūrėjas, net ir centre žolė nenupjauta.
Savo filme autorius vėl grįžta į Dzūkijos sostinę. Jotvingių gatvės namai jam primena europietišką architektūrą. Atsižvelgiant į tai, kad vos prieš 26-erius metus respublika ištrūko iš sąjungos, pasiekimai, anot jo, pastebimi. 
„Čia daugiau panašu net į Skandinaviją. Kažko prabangaus nematome: paprastas šaligatvis, paprastos plytelės, net surūdijęs tarybinis šulinio dangtis. Viskas atrodo neblogai, veja prižiūrėta, apie kelią – tyliu, kažkas nerealaus, čia net ne sostinė. Ir kodėl nesižavėti tokiomis šalimis? Šaunuoliai, vystosi ir galbūt po dešimties metų ir Lietuvos nebus galima atskirti, pavyzdžiui, nuo Norvegijos. Lyginant su Voskresensku, tai dangus ir žemė“, – kalba filmuko autorius.
Toliau rusas persikelia į Kauno ir Vilniaus gatvių žiedą bei pastebi, kad net neverta lyginti gatvių Rusijoje ir Lietuvoje. 
Filmo autorius reziumuoja, kad Lietuva nors ir nėra Europos vitrina ir, kaip pas juos kalbama, kad Pabaltijo šalys yra Europos užtvoris, tai šitie užtvoriai atrodo 100 kartų geriau nei jų vitrina. 
Štai taip apie mūsų miestą atsiliepia mūsų kaimynai rusai. Ruso sukurtą filmą galite peržiūrėti įvedę šią nuorodą: www.youtube.com/watch?v=Ic_-RbgY3Vw.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)