Sargas laimėjo ginčą su Šv. Benedikto gimnazijos vadovybe

, Daina Baranauskaitė
Sargas laimėjo ginčą su Šv. Benedikto gimnazijos vadovybe

Šv. Benedikto gimnazijos kiemsargis dėl sumažinto darbo krūvio nepabijojo apskųsti tiesioginius savo vadovus.

Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos kiemsargis Albinas Kasparavičius mokslo metų pradžioje nemaloniai nustebo, kad jam sumažintas darbo krūvis bei užmokestis. Vyriškis kreipėsi į teisininkus, o Darbo ginčų komisijos verdiktas buvo palankus jam. 
Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos sargas, mokslo metų pradžioje sužinojęs, jog nuo pilno etato jam krūvis sumažintas iki 0,75 etato, kreipėsi į advokatus, konsultavosi su teisininkais. Darbo ginčų komisijoje sargui atstovavo teisininkė Laura Radzevičiūtė. Kiemsargio darbo užmokestis sumažėjo 50 eurų, tačiau jam netrukus sukaks pensinis amžius, tad vyriškis susirūpino.
„Kai man paskambino kiemsargis Albinas Kasparavičius, jis buvo šokiruotas. Papasakojo, kad gimnazijos direktorius savavališkai jam sumažino darbo krūvį ir užmokestį. O priežastis – neva pablogėjo kiemsargio sveikata“, – kalbėjo teisininkė L. Radzevičiūtė.
Vis tik gimnazijos vadovai teigia, kad kiemsargis dalį vasaros sirgo, tad jie ir susirūpino dėl darbuotojo sveikatos bei darbo krūvio.
„Mums buvo neramu dėl jo sveikatos. Paprašėme atnešti gydytojo pažymą. Rugsėjo 12 dieną jis ją atnešė. Medikai vyrui rekomenduoja dirbti 5–6 valandas. Pasikonsultavę su darbo inspekcija priėmėme žmogišką sprendimą neatleisti jo iš darbo, o sumažinti krūvį“, – pasakojo Šv. Benedikto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Dobilas Kurtinaitis.
Darbo ginčų komisijos verdiktas vis tik buvo palankus gimnazijos kiemsargiui.
„Kiemsargis Albinas laimėjo bylą. Be abejo, jam tai kainavo labai daug žmogiškųjų resursų, streso. Vis tik stoti prieš savo darbdavį išdrįstų ne kiekvienas. Juo labiau žinant, kad paprastai mokyklų vadovai turi ir politinį užnugarį. Tačiau Darbo ginčų komisijos verdiktas, laimei, buvo žmogaus pusėje“, – kalbėjo L. Radzevičiūtė. 
Gimnazijos vadovai pripažįsta, kad Darbo kodeksas buvo pažeistas, vis tik tikina norėję pasielgti žmoniškai.
„Sutinku, kad Darbo kodeksą mes pažeidėme, tačiau norėjome pasielgti žmoniškai. Mes turėjome jam pasiūlyti lengvesnį darbą, kitaip tariant, už stalo. Tačiau gimnazijoje laisvų etatų nėra. Tad galų gale mes jį turėjome atleisti. Neatleidome ir atsidūrėme Darbo ginčų komisijoje“, – aiškino D. Kurtinaitis.
Darbo ginčų komisija gimnaziją įpareigojo kiemsargiui išmokėti nuo rugsėjo sumažintą atlyginimo dalį, kuri siekia per 200 eurų. Tiesa, konsultacijos su advokatais kiemsargiui atsieis 480 eurų.
„Noriu tikėti, kad Darbo ginčų komisijos sprendimo gimnazijos vadovybė neskųs“, – sakė kiemsargiui atstovavusi L. Radzevičiūtė.
Gimnazijos vadovai sako, jog nuo šiol kiemsargis pats bus atsakingas, jeigu darbo vietoje jam būtų per sunku grėbti lapus ar kasti sniegą. „Ir Darbo ginčų komisijoje aš Albinui paspaudžiau ranką. Tai darbinis ginčas, nieko asmeniško. Tačiau jeigu gydytojai rekomenduoja dirbti nepilną darbo dieną, o jam fizinis krūvis pakenks, jis pats ir atsakys už savo sveikatą. Mes norėjome žmogui padėti“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotojas D. Kurtinaitis.
Teisininkė Laura Radzevičiūtė dėl šio atvejo teigė ketinanti kreiptis į miesto tarybą.
„Kas man buvo šioje istorijoje intriga – kad po pokalbio su kiemsargiu Albinu paaiškėjo, jog gimnazijos direktorius įdarbinęs sau artimus giminaičius, kuriems netaikomos tokios sankcijos, kaip buvo pritaikytos mano atstovautam žmogui. Aš ketinu šiuo klausimu kreiptis į tarybą“, – teigė L. Radzevičiūtė.
Darbo ginčų komisijos sprendimą, palankų kiemsargiui, gimnazija gali skųsti per 30 dienų. Gimnazijos vadovai abejoja, ar bus kreipiamasi į teismą. Tačiau galutinį sprendimą priims kitų metų sausio 9 dieną darbą pradėsianti naujoji Šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)