A. Saulevičiūtės „Šokis Žemei“ šokamas ir Europos šalyse

, Alius Mikelionis
A. Saulevičiūtės „Šokis Žemei“ šokamas ir Europos šalyse

Alytiškių sukurtas šokis plinta po pasaulį.

Pasaulinė Žemės diena Lietuvoje minima kovo 20 dieną, o kai kuriose pasaulio šalyse viena diena vėliau. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. 
Pirmadienį vidurdienį maždaug tūkstantis mažųjų alytiškių taip pat atvyko į miesto širdį, Rotušės aikštę, paminėti šią dieną.
Žemė didelė, tačiau net ir gyvenant mažame mieste galima uždegti kitus savo gražia iniciatyva. Štai pernai choreografės Aušros Saulevičiūtės buvo paprašyta sukurti šokį pagal Michael Jackson dainą „Earth song“. Darželinukų šokis buvo nufilmuotas mobiliuoju telefonu, kiekvieną judesį choreografė paaiškino. Tekstas buvo titruojamas į anglų kalbą ir netrukus tapo interneto sensacija.  Pagal mažųjų alytiškių judesius šokama kontinentinės Europos šalyse ir net Islandijoje. Kad šokis išpopuliarėjo pasaulyje, Aušrai Saulevičiūtei buvo staigmena.  
„Ryte įsijungusi nacionalinį televizijos kanalą išgirdau diskusiją, kur gimė „Žemės šokis“. Studijoje gautas atsakymas nustebino. Buvo pasakyta, kad jis sukurtas viename iš Alytuje esančių darželių. Reakcija buvo tokia: kava slydo iš rankų, nustebau sužinojusi, kad Žemės dieną šį šokį šoks daugiau nei 23 tūkstančiai vaikų Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Graikijoje, Kroatijoje ir net Islandijoje“, – sakė choreografė ir Alytaus miesto kultūros premijos laureatė Aušra Saulevičiūtė.   
„Žemės šokis“ prasideda pavasarį gyvybės atsiradimu. Vėliau atgyja gamta, parskrenda paukščiai. Choreografijoje atsispindi vaikų pastebėjimai apie tai, kad kartais mes nesaugome gamtos. Vaikai statydami rankų sieną pasako stop žemės teršimui. Šį šokį Alytuje atliko maždaug 1 000 mažųjų alytiškių. Vėliau buvo pakelta Žemės vėliava.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)