Savarankiško gyvenimo namų įrengimas: idėja gera, bet kaina kosminė

, Justina Pocevičiūtė
Savarankiško gyvenimo namų įrengimas: idėja gera, bet kaina kosminė

A. Galakvoščius neįtikina tarybos nario N. Cesiulio, kad tikslingiausia lėšas panaudoti šio pastato mansardos įrengimui.

Šalia Alytaus nakvynės namų planuojama steigti savarankiško gyvenimo namus. Šiam projektui  iš europinių fondų skirta 400 tūkstančių eurų, tačiau atlikus preliminarius statybos darbų skaičiavimus paaiškėjo, kad dar kone tiek pat tektų pridėti iš savivaldybės biudžeto. Kodėl taip brangu rekonstruoti Ulonų g. 14B pastato mansardą ir įrengti 10 dviviečių butų, susidomėjo miesto tarybos nariai ir siūlo alternatyvas.
Tikėtina, kad pastato, esančio Alytuje, Ulonų g. 14B, laukia dideli pokyčiai. Miesto savivaldybė kartu su čia įsikūrusiais nakvynės namais paruošė ir laimėjo projektą. Po vienu stogu įsikurtų ne tik socialinių būstų, nakvynės namų, bet ir savarankiško gyvenimo namų gyventojai. Už gautas projekto lėšas planuojama įrengti ketvirtą aukštą arba, kitaip tariant, mansardą, pakeisti stogą. Tiesa, džiugią žinią kiek temdo faktas, jog 10 dviviečių butų įrengimas gali kainuoti per 700 tūkstančius eurų.
„Mums komitetuose pateikti skaičiai, kad viso projekto vertė – 800 tūkstančių eurų. Žinoma, planuojama atsisakyti saulės jėgainės, kitų dalykų, kažkiek sąmata mažės, tačiau nepakankamai. Dabar vyksta karštos diskusijos. Manau, dar apie 400 tūkstančių iš savivaldybės biudžeto tikrai nepridėsime, reikia galvoti apie alternatyvas. Savivaldybės biudžeto lėšų tikrai nešvaistysime“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Alytaus nakvynės namų direktorius Artūras Galakvoščius tikisi, kad kaina nebus tokia didelė ir prie skirtų 400 tūkstančių savivaldybei teks prisidėti 30 procentų. Tai yra apie 120 tūkstančių eurų.
„Žinoma, kaina didelė. Tačiau dabar viskas, kas buvo litais, virsta eurais. Viešieji pirkimai parodys tikrą kainą, realią padėtį. Iš pradžių manėme, kad reiks prisidėti 15 procentų, dabar – kad 30 procentų“, – kalbėjo Alytaus nakvynės namų direktorius.
Šis klausimas gana karštai šiuo metu aptarinėjamas miesto tarybos komitetuose.
„Būtų geriausia, kad miesto taryba sprendimu įsipareigotų prisidėti prie šio projekto įgyvendinimo. Mes jau turime leidimą statyboms, savivaldybė jau parašiusi paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai, derinami visi veiksmai. Manau, po 3 mėnesių jau galima būtų skelbti viešuosius pirkimus“, – pasakojo A. Galakvoščius.
Anot Alytaus nakvynės namų direktoriaus, tai, jog savarankiško gyvenimo namai bus ne atskira įstaiga, leis sutaupyti nemažai lėšų. Nereiks samdyti atskiro direktoriaus, buhalterio, aptarnaujančio personalo. Be to, projekto rėmuose būtų įkurta mini blaivykla nakvynės namų gyventojams, kurie kelia chaosą.
„Į savarankiško gyvenimo namus sukeltume alkoholio, narkotikų atsisakiusius žmones. Nes gyvendami visi kartu nakvynės namuose jie pykstasi. Blogas pavyzdys juk greitai užkrečia. Be to, mums atsirastų galimybė įsirengti patalpas, erdves neblaiviems žmonėms. Nes dabar esame situacijų įkaitai, ypatingai žiemą“, – kalbėjo A. Galakvoščius.
Alytaus nakvynės namuose apsilankęs Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto narys N. Cesiulis, net ir išklausęs visus planuojamo įgyvendinti projekto pliusus, siūlo alternatyvas ir mano, jog 10 dviviečių kambarių įrengimo kaina – kosminė.
„Įsivaizduokite, už 800 tūkstančių eurų planuojama įrengti 10 dviviečių kambarių. Reiškia, vienas butas – 80 tūkstančių eurų. Už tokią sumą galima namą pastatyti. Ar ne geriau tuos skirtus 400 tūkstančių investuoti į savivaldybei priklausančius bendrabučius, nereiktų tiek ir prisidėti iš vietos biudžeto. Reikia labai gerai pagalvoti“, – įsitikinęs miesto tarybos narys N. Cesiulis.
Alytaus nakvynės namų direktorius nenusileidžia – esą būtina padėti iš alkoholio, narkotikų liūno pasikėlusiems žmonėms.
„Jeigu pastebėjote, pataisos namuose jau geresnės sąlygos nei nakvynės namuose ar mūsų bendrabučiuose. Esu pats dirbęs pataisos namuose ir vyrai man sakydavo, jog išeina trumpų atostogų ir greitai vėl grįš. Jeigu kalėjime sąlygos geresnės nei laisvėje, kodėl stebimės, kad tiek daug nusikaltimų“, – kalbėjo Alytaus nakvynės namų direktorius A. Galakvoščius.
Kaip apsispręs taryba, kol kas nežinia. Posėdis vyks balandžio 27 dieną.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)