Už buvusios Alytaus dvarvietės pastato griovimą verslininkui skirta 7 tūkst. eurų bauda

, Daina Baranauskaitė
Už buvusios Alytaus dvarvietės pastato griovimą verslininkui skirta 7 tūkst. eurų bauda

Iš buvusios Alytaus dvarvietės paskutinio pastato po griovimo darbų mažai kas beliko.

Alytiškiui verslininkui Nauriui Baranauskui už buvusios miesto dvarvietės pastato griovimą Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vadovas skyrė 7 tūkstančių eurų baudą.
Prieš mėnesį Alytuje, Upelio gatvėje, buvo pradėtas griauti buvusios dvarvietės pastatas. 17 metų pastatą ir 60 arų žemės sklypą turintis verslininkas N. Baranauskas aiškino, kad visus leidimus griauti turėjo ir Kultūros paveldo departamento specialistų reikalavimas liautis jam buvo netikėtas. Kadangi verslininkas tęsė buvusios dvarvietės sandėlio griovimo darbus, jam skirta 7 tūkstančių eurų bauda.
„Mūsų nuomone, jis nesilaikė Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 9 straipsnio reikalavimo ir nugriovė galimai vertingo pastato išorės sienas“, – komentavo Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vedėjas Alius Baranauskas.
Didžiausia verslininkui grėsusi bauda – net 11 tūkstančių, mažiausia – 5 tūkstančiai eurų. Įvertinę aplinkybes,  Kultūros paveldo departamento atstovai skyrė 7 tūkstančių eurų baudą. Verslininkas N. Baranauskas kol kas nežino, ar sutiks su jam skirta bauda.
„Aš tarsiuosi su advokatu. Labai apmaudu, kad 17 metų naudojau tą pastatą ir kai jis pasidarė avarinės būklės ir gavau leidimus griauti, pradėjus procesus pradėta viską stabdyti. Mes nesupratome tų reikalavimų liautis griovus. Juk valstybinės institucijos davė leidimus. Labai apmaudu“, – sakė verslininkas N. Baranauskas.
Beje, Nauriui Baranauskui gresia ne tik 7 tūkstančių eurų bauda.
„Mes kreipėmės į Alytaus rajono apylinkės teismą dėl administracinės nuobaudos verslininkui už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą“, – sakė Kultūros paveldo departamento Alytaus skyriaus vedėjas A. Baranauskas.
Kodėl iki šiol buvusios dvarvietės pastatas neįtrauktas į kultūros paveldo objektų sąrašus, niekas atsakyti negali. Vis tik procedūros jau pradėtos.
Faktą, kad griaunamas buvusios dvarvietės pastatas, pastebėjo aktyvus pilietis, mokslų daktaras, neseniai grįžęs iš Jungtinės Karalystės Donatas Žmuidinavičius.  
Visgi koks likimas laukia vieno seniausių miesto pastatų, kuris beveik nugriautas, kol kas neaišku. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)