Verslininkams panaikintas mokestis už lauko prekybą

, Goda Čiginskaitė
Verslininkams panaikintas mokestis už lauko prekybą
Alytaus miesto taryboje kilo įnirtingos diskusijos dėl kainos už lauko kavinių prekybą. Kavinių savininkams už prekybą lauke, pagal naują, praėjusiais metais patvirtintą tvarką, per mėnesį būtų tekę susimokėti net apie 1000 eurų. Ketvirtadienį dalis tarybos narių pateikė iniciatyvą kainą 10 kartų  mažinti, o po ilgų diskusijų nutarta išvis panaikinti mokestį už lauko prekybą.
Pagal praėjusiais metais Alytaus tarybos patvirtintus įkainius, verslininkams, mieste vykdantiems lauko kavinių veiklą, per mėnesį tektų susimokėti iki 1000 eurų. Prieš tai galiojo dešimt kartų mažesnė kaina. Socialdemokratų frakcija pasiūlė grąžinti anksčiau galiojusias kainas.
„Mes siūlome grąžinti anksčiau galiojusią kainą, kuri būtų dešimt kartų mažesnė. Parodykime verslui, kad mes jį palaikome“, – pareiškė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Konservatorių frakcija pritarė socialdemokratų siūlymui.
„Nejuokinkim žmonių – sumažinkime tą kainą. Juk Panevėžyje už vieną kvadratinį metrą verslas moka 0,60 euro, Vilniuje prestižinėje vietoje 1,20 euro. Tai kodėl pas mus tokios kainos“, – kalbėjo tarybos narys A. Jučas.
Tarybos nariui Virginijui Jarušui kilo klausimų, ar iš tiesų verslui tai būtų labai didelė našta. Atsakydama Turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Stalevičiūtė teigė bendravusi su verslininkais ir puikiai žinanti jų nuomonę. „Aš pati su jais bendravau, verslininkų nuotaikos ne pačios geriausios. Pavyzdžiui, kavinukė, kuri turi alkoholio licenciją, tačiau daugiau orientuojasi į kavą – jiems ta lauko prekyba sunkiai įkandama. Mes tikrai nesurenkam į miesto biudžetą tiek lėšų, kiek jos turėtų naudos“, – kalbėjo valstybės tarnautoja.
Alytaus mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius tarsi pajuokaudamas pasiūlė išvis naikinti mokestį už kavinių lauko prekybą ir pasiūlymas buvo įtrauktas kaip alternatyva balsuojant. Balsuojant dauguma tarybos narių pasisakė, kad lauko kavinių veikla būtų išvis neapmokestinta. Po balsavimo Investicijų, ekonomikos ir biudžeto pirmininkas Aurelijus Jaruševičius sprendimą replikavo.
„Dabar bobutės, prekiaujančios salotomis, svogūnais, česnakais, per mėnesį už prekybą mokės 10 eurų, o kavines mes visiškai atleidome nuo mokesčio. Kartais mes užsiveliame, kolegos“, – sakė tarybos narys A. Jaruševičius.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)