Vilkas nusitaikė į medžiotojo avis

, Goda Čiginskaitė
Vilkas nusitaikė į medžiotojo avis

Ilgametis patyręs medžiotojas I. Struckus visiems pataria nakčiai avis, ožkas uždaryti ūkiniuose pastatuose arba aptvaruose.

Akibrokštas ilgamečiam patyrusiam medžiotojui Ignui Struckui – po nakties šalia namų pririštą baroną rado papjautą vilko. Šeima gyvena Puniose seniūnijoje, šalia Raižių ir Paliepių kaimų. Šioje teritorijoje veikia medžiotojų būrelis „Tauras“, kuriam priklauso ir pats I. Struckus.
„Ryte apsižiūrėjome gyvulius ir grįžau į namus. Staiga atbėga susijaudinusi žmona ir praneša, kad mūsų baronas (avinas) papjautas. Neįtikėtina, juk jis buvo pririštas visai šalia namų, prie šiltnamio. Namuose yra Kaukazo aviganis“, – pasakojo vyriškis.
Ilgametis medžiotojas įtaria, kad pasidarbavo vilkė, kuri apmokė savo jauniklius. „Baronas buvo apie 90 kilogramų ir pririštas. Vilkė sugebėjo ištraukti kuolą ir pavilkti baroną dar apie 100 metrų. Perkąsta gerklė, išėsti viduriai. Dabar toks metas, kad greičiausiai vilkė apmoko savo jauniklius medžioti. Ir sakoma, kad jeigu vilkas ant kiemo – tai geriausias šuo tiesiog dingsta ir bijo ginti savo šeimininko kiemą“, – kalbėjo I. Struckus.
Vilkai ir jų padaryti nuostoliai Raižių apylinkėse – ne naujiena. „Praėjusiais metais kaip tik kaimynui nuostolių pridarė. Tuomet irgi įtarėme, kad vilkė apmokė savo jauniklius. Dabar nusitaikė į mūsų namus“, – kalbėjo vyras.
Beje, nors jis medžiotojas, net ir savo turto gynybai negalėtų panaudoti šautuvo. „Tarkim, praėjusiais metais, kai žmonės skundėsi dėl vilkų antpuolių, Lietuvoje buvo išduota 60 licencijų vilkams nušauti“, – sakė I. Struckus.
Jis pataria visiems, laikantiems gyvulius, ypač avis ir ožkas, ūkininkams nakčiai juos įsivesti į ūkinius pastatus arba aptverti sandariame garde.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)