Vingio gatvės gyventojams apkarto varnų kaimynystė

, Goda Čiginskaitė
Vingio gatvės gyventojams apkarto varnų kaimynystė

Vingio g. 9 daugiabučio buvęs pirmininkas H. Kavaliauskas tikina kartu su bendraminčiais parašęs skundą savivaldybei.

Alytaus Vingio gatvės gyventojai, neapsikentę varnų, kovų kaimynystės, raštu kreipėsi į savivaldybę, prašydami padėti mažinti šių paukščių populiaciją. 
Žmonės skundžiasi, kad jau nuo 5 valandos ryto prasideda varnų, kovų karksėjimas. Paukščiai dergia ant mašinų, skraidydami virš galvos jie apdergė ne vienos moters skrybėlaitę, gadina nuotaiką pešdamiesi tarp savęs lizduose. Neiškentę nemalonios kasdienybės gyventojai kreipėsi į savivaldybę.
„Kiekvienais metais jų vis daugėja. Dabar prisiveisė įvairių kranklių, kovų. Visų aplinkinių daugiabučių gyventojai skundžiasi, kad neįmanoma palikti pravertų langų, balkonų, nes paukščiai agresyviai veržiasi, ieško, ką nugvelbti. Nuolat apdergia automobilius“, – kalbėjo buvęs Vingio g. 9 daugiabučio bendrijos pirmininkas Henrikas Kavaliauskas.
Nuo seno čia gyvenantys žmonės mena, kad varnos, kovai šį pušyną pamėgę ne vieną dešimtmetį.
„Aš pamenu, kad šie paukščiai būriuodavosi prie pataisos namų, po to perskrido į šį miškelį. Kol buvo mėsos kombinatas, jie išskrisdavo, palesdavo visokių likučių ir čia sukdavo lizdus, perėdavo vaikus. Jos čia, šiame miškelyje, karaliauja nuo praėjusio šimtmečio“, – prisiminė H. Kavaliauskas.
Alytaus miesto savivaldybės specialistai sako, jog supranta žmonių nepasitenkinimą dėl nuolatinio paukščių keliamo triukšmo.
„Mes mielai norime padėti, bet nuo kovo 1 dienos negalime naikinti lizdų. Tokios europinės direktyvos. Tačiau nuo liepos 1 dienos galėsime imtis priemonių“, – patikino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė.
Beje, Vingio gatvės gyventojai net patys bandė baidyti paukščius garsiniais signalais, tačiau visa tai buvo bergždžia.
„Iš gretimo namo žmonės bandė šaudyti į orą ir baidyti paukščius. Tačiau jie tik pakildavo būriais į orą ir vėl sugrįždavo į lizdus. Šiais metais, kai pavasaris ankstyvas, tai jie seniai grįžę ir dirba savo darbą nuosekliai, piktindami aplinkinius gyventojus“, – kalbėjo Vingio gatvės 9 daugiabučio buvęs pirmininkas H. Kavaliauskas.
Praėjusiais metais miesto taryba varnų lizdų naikinimui buvo skyrusi 44 tūkstančius eurų. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)