Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

Fizinio aktyvumo banga Alytaus rajone neslopsta

Visiems žinoma, kad pakankamas fizinis aktyvumas – būtina sveikos gyvensenos sąlyga, tačiau didžiausia nauda gaunama, kai sportuojama reguliariai. Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijomis, suaugusiems žmonėms (nuo 18 iki 65 metų) patartina per savaitę aktyviai judėti ne mažiau kaip 2,5 valandos.
Šiltuoju sezonu žmonės laiką leidžia aktyviau: tvarko aplinką, rūpinasi sodu ir daržais, progai pasitaikius automobilį iškeičia į dviratį, tačiau atėjus šaltajam sezonui, kai didžiąją paros dalį būna tamsu, keičiasi ir gyventojų gyvenimo ritmas. Neretai pritrūksta noro ir valios pajudėti. Kiekvienais metais prasidėjus šaltajam metų periodui, į pagalbą užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą skuba Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris jau dešimtus metus kviečia rajono gyventojus rudens–žiemos laikotarpį praleisti aktyviau ir rinktis į kassavaitinius fizinio aktyvumo užsiėmimus.
Tam, kad susiformuotų įprotis mankštintis, sportas turi teikti malonumą. Jeigu fiziniai pratimai yra sunkūs, nemalonūs ir vykdomi per prievartą, tokia mankšta daug naudos neduos. Kaip ir kiekvienais metais, aktyviai leisti laiką šaltuoju metu pareiškusios bendruomenės galėjo pačios rinktis sau priimtinesnes veiklas: norintys sportuoti šiltai buvo kviečiami į kassavaitines mankštas po stogu, o tie, kuriems mielesnis grynas oras, – imti į rankas šiaurietiško ėjimo lazdas. Siekiant paįvairinti mankštas, buvo naudojamos vis kitos priemonės: gimnastikos kamuoliai, gumos, sporto svareliai ir kt.
Dešimtas sezonas išsiskiria sportuojančių salėse bendruomenių gausa bei dalyvių skaičiumi: prie reguliariai sportuojančių Krokialaukio, Daugų, Kumečių bendruomenių šiemet prisijungė Užubalių, Genių ir Miklusėnų bendruomenės. Prisijungti prie sportuojančių artimiausiu metu ketina Rimėnų krašto aktyvistai. Užsiėmimuose reguliariai lankosi apie 100 žmonių.
Visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė informavo, kad mankštų užsiėmimai uždarose patalpose vyks iki vėlyvo pavasario, todėl dar nevėlu prie jų prisijungti. Pirmadieniais 18 val. norintieji sportuoti renkasi Užubalių bendruomenės namuose, antradieniais 18 val. – Krokialaukyje (kultūros centre), trečiadieniais 12 val. – Geniuose (bendruomenės patalpose), 16.30 val. Miklusėnuose (seniūnijoje) ir 19 val. Kumečiuose (mokyklos salėje), o ketvirtadieniais 15.30 val. aktyvios daugiškės renkasi gimnazijoje.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

%d bloggers like this: