Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Kandidatui į Alytaus rajono tarybą atimta teisinė neliečiamybė

Visvaldas Dumbliauskas – buvęs ilgametis Alytaus seniūnijos seniūnas.

Vyriausioji rinkiminė komisija vasario 19 dieną gavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymą duoti sutikimą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą į Alytaus rajono tarybą Visvaldą Dumbliauską patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Policijos pareigūnų rašte nurodoma, jog atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame V. Dumbliauskas įtariamas dėl nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo.
Vyriausioji rinkimų komisija, išnagrinėjusi Marijampolės apskrities policijos komisariato prašymą, leido Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą į Alytaus rajono tarybą patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
„Dainavos žodžiui“ pavyko susisiekti su V. Dumbliausku. Šis neslėpė, kad ikiteisminis tyrimas vyksta, tačiau kaltinamojo akto dar nėra, kol kas jis nėra teistas asmuo. „Esu laisvas ir neteistas. O laikas parodys. Yra toks posakis – kas nedirba, tas neklysta. Tačiau teismuose aš dar nedalyvauju. Na, kad VRK atėmė teisinę neliečiamybę – nieko tokio. Tai įvyko dėl to, kad būsiu kviečiamas į teismus“, – kalbėjo V. Dumbliauskas.
Paklaustas, kuo jis įtariamas, buvęs Alytaus seniūnijos seniūnas papasakojo. „Tai sena istorija. Prieš 4 metus, kai vyko ankstesni savivaldos rinkimai, aš, kaip seniūnas, turėjau teisę žmonėms pagal jų prašymus išrašyti tokią S5 formą, kad jie galėtų balsuoti būtent Alytaus rajone. Aš turėjau tokią teisę. Dabar lyg kai kurie sako, kad ar nerašė prašymų, ar aš verčiau. Aš turiu savo įrodymus, policija viską traktuoja kitaip. Čia bus ilgas procesas, daug liudininkų. Tačiau viską spręs teismas. Jeigu nutars, kad aš neteisus – skųsim“, – teigė V. Dumbliauskas.

%d bloggers like this: