Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Kapela „Pivašiūnai“ Dzūkijos regionui atstovaus 4 kartą

Respublikinėse „Grok, Jurgeli 2019“ kapelų varžytuvėse pasirodys kapela „Pivašiūnai“.

Šaunios Alytaus rajono kapelos. Viena jų – liaudiškos muzikos kapela „Pivašiūnai“, praėjusį savaitgalį Dzūkijos kaimo kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli 2019“, kurios vyko Lazdijuose, laimėjusi pirmąją vietą ir iškovojusi teisę atstovauti Dzūkijos regionui jubiliejinėje 50-ojoje respublikinėje „Grok, Jurgeli 2019“ šventėje.
Kapelai sveikinimus perdavė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.
Jos vadovas Algirdas Glovickis džiaugiasi laimėjimu ir sako jau galvojantis apie pasiruošimą respublikinei šventei, kurioje dalyvaus ketvirtą kartą.
„Mes mylime muziką, dainą. Kiekvieną kartą lipdami ant scenos įdedame daug savo širdies, energijos, kad žiūrovams būtų smagu mūsų klausyti ir kartu padainuoti“, – kalbėjo A. Glovickis.
Jis pasidalijo prisiminimais apie kapelos pradžią ir pavadinimo atsiradimo istoriją: „1983 m. atvažiavau dirbti į Pivašiūnų mokyklą. Prisijungiau prie tuo metu mokykloje veikusio muzikalaus mokytojų kolektyvo. Grojau smuiku, jiems tokio instrumento trūko. Iš pradžių grojome tuometiniuose mokytojų sąskrydžiuose, rajoninėse šventėse ir renginiuose. Kai pradėjome atstovauti Dzūkijos regionui, reikėjo pavadinimo. Mus įkvėpė kapelos „Sadūnai“ pavadinimas. Pagalvojome, kad ir mūsų kapela gali pasivadinti mūsų kaimo – Pivašiūnai – vardu.“
Kapela gyvuoja 36 metus. Įvairių respublikinių konkursų, varžytuvių nugalėtoja ir dalyvė. Informaciją apie jos pasirodymus kruopščiai kaupia vadovas, o paklaustas, kokiuose konkursuose dalyvavo, vardija: „2002, 2009 metais buvome nominuoti geriausia Pietų Lietuvos kapela. 2002, 2006 ir 2009 metais ,,Grok, Jurgeli“ dalyvė ir žiūrovų prizo laimėtoja. Nuotaikingiausios kapelos nominacija apdovanoti kapelų varžytuvėse „Tai bent suvažiava, tai bent sugužėja…“. 2007 m. LRT laidos ,,Gero ūpo“ nugalėtoja. Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelų festivalio ,,Ant rubežiaus – 2011“ šauniausios kapelos nominacijos, prizo nugalėtoja“, – apie pasiekimus kalbėjo A. Glovickis.
Kapeloje – 9 žmonės, vyriausiam – 75, jauniausiam – 22 metai. Altu griežia vadovas A. Glovickis, armonikomis groja Juozas Leškevičius ir Pranas Zajankauskas, smuikais – Romas Navickas, Donata Bankauskaitė, būgnais groja Bolius Navickas, kontrabosu Giedrius Leškevičius, tamburinu – Margarita Navickaitė, kuri kartu su Beatriče Bankauskaite yra kapelos vokalistės.
Kapelai „Pivašiūnai“ linkime sėkmės respublikinėje „Grok, Jurgeli 2019“ šventėje, kuri vyks rudenį.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: