Balsavimo rezultatai: vieni iš politinio žemėlapio išnyko, kiti telkia jėgas antram turui

Sekmadienį Lietuva rinko merus ir savivaldybių tarybas. Alytaus mieste, rajone, Varėnos ir Lazdijų rajonų savivaldybėse ateinantį sekmadienį vyks pakartotiniai balsavimai dėl merų pozicijų, o Druskininkai jau pirmajame ture išrinko visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ kandidatą Ričardą Malinauską.
Alytaus mieste ir rajone rinkėjų aktyvumas buvo panašus kaip ir visoje Lietuvoje – apie 50 procentų. Pirmieji rinkimų rezultatai paaiškėjo apie 10 valandą vakaro, kai ėmė plūsti informacija iš rinkiminių apylinkių.

Dzūkijos sostinėje į lyderių pozicijas dėl mero posto išsiveržė visuomeninio rinkimų komiteto „Už Alytų“ kandidatas Gediminas Daukšys, surinkęs 19,89 proc. rinkėjų balsų, ir Lietuvos socialdemokratų kandidatas Nerijus Cesiulis, surinkęs 19,85 procento rinkėjų balsų. Jie susirungs antrajame mero rinkimų ture.
Iš 27 Alytaus miesto savivaldybės tarybos mandatų visuomeninis rinkimų komitetas „Už Alytų“ pelnė 5 mandatus: į miesto tarybą patenka Gediminas Daukšys, Tomas Pačėsas, Sigitas Leonavičius, Danutė Remeikienė ir Valius Micevičius.
Lietuvos socialdemokratams teko taip pat 5 mandatai. Į tarybą patenka Nerijus Cesiulis, Valerijus Vencius, Jurgis Krasnickas, Laima Vincė Kirkliauskienė ir Edmundas Čečėta.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo 4 mandatus. Į tarybą patenka Povilas Labukas, Šarūnas Klėgeris, Andrius Jučas ir Vytas Jazepčikas.
Visuomeninis rinkimų komitetas „Alytaus piliečiai“ pelnė 3 mandatus. Į tarybą patenka Vilija Ramanauskienė, Valė Gibienė ir Vytautas Jastremskas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pelnė taip pat 3 mandatus. Į tarybą patenka Valdas Račkauskas, Saulius Bitinas ir Skaistė Ulčickaitė.
Visuomeninis rinkimų komitetas „Žinau ir galiu – Česlovas Daugėla“ laimėjo 3 mandatus. Į tarybą patenka Česlovas Daugėla, Gintautas Andriuškevičius ir Vilma Krušnienė.
Lietuvos centro partija – 2 mandatai, patenka Laura Radzevičiūtė ir Voldemaras Chomičius.
Lietuvos liberalų sąjūdis laimėjo 1 mandatą. Į tarybą patenka Nijolė Makštutienė.

Alytaus rajono savivaldybėje antrajame ture dėl mero posto susitiks Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Algirdas Vrubliauskas, surinkęs 44.60 proc. rinkėjų balsų, ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Aurimas Truncė, surinkęs 27.26 proc. rinkėjų balsų.
Iš 25 Alytaus rajono savivaldybės mandatų rezultatai pasiskirstė taip:
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 13 mandatų.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 8 mandatai.
Lietuvos socialdemokratų partija – 2 mandatai.
Darbo partija – 1 mandatas.
Lazdijų rajono savivaldybėje antrajame mero rinkimų ture susirungs visuomeninio rinkimų komiteto „A. Margelio komanda „Pirmyn!“ kandidatas A. Margelis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Ausma Miškinienė.
Druskininkų savivaldybėje meru išrinktas visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“ kandidatas Ričardas Malinauskas. Minėtam komitetui iš 24 mandatų rinkėjų valia teko net 17.
Varėnos rajone bus reikalingas pakartotinis balsavimas dėl mero pozicijos. Jame dalyvaus visuomeninio rinkimų komiteto „Algio Kašėtos sąrašo „Drauge su Jumis“ kandidatas Algis Kašėta ir Lietuvos centro partijos kandidatas Vidas Mikalauskas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: