Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sportas

„Drifteriai“ negailėjo nei automobilių, nei padangų

Alius Mikelionis

Tris dienas alytiškiai ir miesto svečiai galėjo mėgautis šonaslydžio varžybomis. Šįsyk renginys perkeltas iš Raudonkalnio gatvės į naują AKKC aikštelę. „Drifto“ gerbėjai galėjo stebėti „Street“ ir „Semi PRO“ automobilių kovas.
Specialiai šiam renginiui buvo suformuota 300 metrų ilgio trasa, kurios perimetrą žymėjo gelžbetoniniai blokai, todėl pilotų klaidoms vietos neliko. Trasos plotis – iki 15 metrų. Į jį turėjo tilpti poromis važiavę dalyviai. Tiesa, susidūrimų su gelžbetoniniais atitvarais išvengti nepavyko. Pilotai sako, kad toks formatas tik išryškina dalyvių profesionalumą. Esą trasa Alytuje reikalavo juvelyriško tikslumo. Tiesa, ir greičiai čia mažesni. Automobiliai pasiekė maždaug 60 km/h, kai „greitose“ trasose įsibėgėjama iki 150 km/h.
„Iš tiesų viskas, pradedant oro sąlygomis ir baigiant publikos kraują kaitinančių kontaktų skaičiumi poriniuose važiavimuose, kūrė būtent tokią atmosferą, apie kokią svajojome. Buvo daug azartiškos kovos, todėl gal pusės dalyvių automobiliams po pasirodymo trasoje prireikė mechanikų pagalbos. Dėl šios priežasties paskutiniojoje programos dalyje – sekmadienį vykusiose „Drift Open“ varžybose – startavo kiek mažesnis sportininkų skaičius, nei buvo planuota. Nors trasa galėjo pasirodyti kiek agresyvi technikai, visgi pilotai vienbalsiai sakė, kad čempionato etapas Alytuje patiko“, – džiaugėsi klubo „SideToSide Drift Team“ vadovas Darius Jurčiukonis.

%d bloggers like this: