Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

Kaltinimai greitosios pagalbos medikams – tiesa ar sutirštintos aplinkybės?

Alytiškis J. Natulkevičius sako, kad pacientų išnešimo iš butų būdas – netinkamas ir nesaugus. Esą juos iš karto reikėtų nešti pririštus ne audekliniuose neštuvuose.

Į „Dainavos žodžio“ redakciją kreipėsi alytiškis, Žiburio g. 5 daugiabučio gyventojas Jonas Natulkevičius. Vyras netvėrė papasakoti, anot jo, per plauką skaudžia nelaime nevirtusios istorijos.
Šios savaitės antradienį 6 valandą ryto į jo duris pabeldė kaimynas, prašęs padėti išnešti gyvenimo draugę iš 4 aukšto į greitosios automobilį. Jauna, kiek per 40 metų, moteris serga sunkia inkstų liga, ją ištiko koma.
„Aš atėjęs į kambarį radau gelbėtojus iš greitosios. Moteris rašė, pildė popierius. O mano kaimynė riksmuose ir skausmuose voliojosi ant žemės. Taip tęsėsi 10 minučių. Kai pasakau, kad moteriai nedirba inkstai, moteris nutarė kuo greičiau pacientę vežti. O tada ir prasidėjo, kai reikėjo kaimynę nešti audekliniuose neštuvuose. Ta moteris nuoga, kūnas slysta. Iš ketvirto aukšto nešėme“, – pasakojo garbaus amžiaus alytiškis.
Jis teigė, jog labiausiai šokiravo nešimo operacijos pabaiga. „Galų gale išnešėme kaimynę į lauką, tačiau vežimėlis buvo neparuoštas. Moteris išslydo iš rankų ir krito ant asfalto, voliojosi, kol ištraukė neštuvus, padėjo vežimėlį ir ją užkėlėme. Toks gelbėjimas yra žmogaus kankinimas“, – piktinosi J. Natulkevičius.

Greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. slaugos administratorė R. Pavilonytė paneigė, jog pacientė buvo išmesta ar iškrito ant žemės.

Alytaus rajono savivaldybės Greitosios medicinos pagalbos medikai sakė, jog minėtos moters sveikatos problemas žino. Palyginus jaunai pacientei jau seniai neveikia abu inkstai. Esą dėl darbo turguje sušalusi kojas ir nefunkcionuoja inkstai, daromos dializės. Tiesa, greitosios medikai papasakojo kiek kitokią istoriją, susijusią su paciente. Kadangi ji neatvyko į dializės procedūrą, ištiko koma. O iš ketvirto aukšto ją atnešus iki automobilio moteris padėta ant žemės, kad vairuotojas ištrauktų neštuvus.
„Medikai atvykę į įvykio vietą rado pacientę gulinčią ant žemės komos būklės. Ji buvo apžiūrėta. Žinojome, kad šiai pacientei atliekamos dializės. Tą padaryti ji turėjo šeštadienį, tačiau medikų nurodymo nevykdė. Mūsų brigada iš ketvirto aukšto ją nešė. Pacientė blaškėsi, rėkė, buvo nesąmoninga. Ji buvo apsinuodijusi šlakais organizmą. Nešė neštuvais pacientę jos draugas, vairuotojas ir kaimynas. Sustojo antrame aukšte pasitaisyti, nes moteris nusispardė, ir toliau nešė. Prie automobilio ją padėjo ant žemės, kad vairuotojas išsitrauktų neštuvus. Mūsų tokia darbo specifika“, – kalbėjo Greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. slaugos administratorė Rita Pavilonytė.
Kad pacientė buvo išmesta ar išslydo ant žemės, Greitosios medicinos stoties atstovė paneigė. „Tikrai ne. Gal žmonėms, žiūrintiems iš šono, taip pasirodė. Tačiau ją iš pradžių reikėjo pasidėti ant žemės, kad vairuotojas turėtų galimybę ištraukti neštuvus. Yra ir mums darbo saugos taisyklės. Moteris gali pakelti 15 kilogramų, vairuotojas 20–25 kilogramus. Tad nunešti kad ir 60 kilogramų žmogų sunkoka. Būna ir daugiau nei 200 kilogramų pacientų, tokiu atveju kviečiamės ugniagesius. Neturėtų gyventojai galvoti, kad du greitosios darbuotojai gali viską. Mes irgi žmonės, su stuburo problemomis, pakeliame tiek, kiek pakeliame. Šiuo atveju, jokio incidento nebuvo“, – patikino pašnekovė.
Pacientė šiuo metu gydoma Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Reanimacijos skyriuje.

%d bloggers like this: