Padedant atminimo akmenis įprasmintas per Holokaustą nukentėjusios žydų šeimos atminimas

Akimirka iš akmenų padėjimo ceremonijos. (Zenono Šilinsko nuotr.)

Vilniaus gatvėje šalia alytiškiams gerai žinomo namo su liūtukais įamžintas per Holokaustą nukentėjusių Šeinės ir Mendelio Bokšickių šeimos atminimas. Praėjusiais metais prie šio namo padėtas akmuo advokatui, Alytaus policijos ir savanorių ugniagesių brigados steigėjui Mendeliui Bokšickiui atminti, o gegužės 22 d. čia padėti dar trys akmenys – įamžintas M. Bokšickio žmonos Šeinos Kronzonaitės-Bokšickienės ir iš Izraelio atvykusių M. Bokšickio sūnaus Saadios Bokšickio Bahat ir dukros Lilijos Bokšickytės-Winterfeld atminimas.
Akmenų dėjimo ceremonijoje dalyvavo Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas, M. Bokšickio sūnus Saadia Bokšickis Bahat kartu su artimaisiais.
S. Bokšickis Bahat jau daug metų negyvena Alytuje, tačiau jis gimė mūsų mieste ir jį laiko savo namais. Garbaus amžiaus svečias pasidalijo prisiminimais apie savo šeimą, vaikystę ir gyvenimą name, šalia kurio buvo padėti jo artimiesiems skirti atminimo akmenys.
Saadia Bokšickis Bahat gimė Alytuje, čia praleido pirmuosius 11 savo gyvenimo metų. 1939 m. visa šeima persikraustė į Vilnių. Ten jis mokėsi Petro Vileišio mokykloje ir 1 metus Vytauto Didžiojo gimnazijoje. 1941 m. visa šeima buvo įkalinta Vilniaus gete. Prieš geto likvidavimą 1943 m. Saadia Bahat buvo ištremtas vergauti darbo / mirties stovyklose Estijoje, ten jis sunkiai išgyveno badą, darbą ir mirties atrankas. 1944 m. buvo išsiųstas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Iš ten transportuojant vaikus jam pavyko pabėgti į Aušvicą (išgyveno tik 7 žmonės iš 514). Tuomet Saadia Bahat buvo nugabentas į Burgrabeno koncentracijos stovyklą dirbti povandeninių laivų statykloje. Rusijos armijai artėjant jis buvo priverstas žygiuoti į Vakarus (Mirties žygis). Išlaisvintas 1945 m. Godunove netoli Lauenburgo (Pommerne).
Išėjęs į pensiją Saadia pradėjo skulptoriaus karjerą. Jo nacionalinės ir tarptautinės veiklos dėka yra 20 monumentinių skulptūrų, 27 individualios parodos (2012 m. individualios parodos Vilniuje, Alytuje, Ukmergėje ir M. K. Čiurlionio muziejuje Kaune), taip pat ir daugelis grupių
parodų. Jis pelnė 2 apdovanojimus Izraelyje ir vieną Italijoje.

Zenono Šilinsko nuotraukos.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: