Dainavos žodis

Asociacija „Keturkojo viltis“ keblioje padėtyje

Asociacija „Keturkojo viltis“, jau metus gelbėjanti beglobius, sergančius gyvūnėlius, pakliuvo į keblią padėtį – neturėdama, kur prisiglausti, su augintiniais laikinai įsikūrė sodininkų bendrijoje „Dzūkija“, tačiau dalis gyventojų dėl šuniukų amsėjimo patyrė nepatogumų, todėl speciali komisija nusprendė, kad iki liepos 30 dienos jiems teks išsikelti.
Asociacijai pavyko rasti dar vienas laikinas patalpas, tačiau jos priklauso bankrutuojančiai organizacijai ir nežinia, kada bankroto administratorius jas parduos.
Sodininkų bendrijoje „Dzūkija“ jau kuris laikas laikinai prisiglaudę asociacijos „Keturkojo viltis“ augintiniai, mat asociacijos steigėjams nepavyksta veiklai rasti nuolatinio tinkamo sklypo ir patalpų. Pagal gautą skundą, „Keturkojo viltį“ aplankė rajono savivaldybės bei Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai.
Gyventojai pasakoja neturintys nieko prieš asociacijos vykdomą veiklą, tačiau gyventi šalia tapo per daug sudėtinga. „Mes paskutiniu metu turime gyventi pagal šunų grafiką. Tapome šunų įkaitais. Mes ne prieš tai, kad jie globoja. Jie atlieka tikrai gerbtiną darbą, bet ne mūsų ramybės ir ne mūsų anūkų saugumo sąskaita. Aš labai džiaugiuosi, kad susirinko kompetentinga komisija ir išklausiusi mūsų ašaras bei argumentus, imsis priemonių, kad atsilaisvintume nuo šio beprotiško šunų lojimo, puolimo“, – kalbėjo gyventoja Marytė.
Tiesa, kiti gyventojai priekaištų šuniukų kaimynystei neturėjo. „Truputį paloja, bet kai sakė, kad vakar labai lojo, tai visai niekas nelojo. Mes kaimynai, o miegojom ir niekas netrikdė. Ir kvapo jokio nėra“, – sakė Stasys Barštys.
Asociacijos steigėjas Eimantas Kalėda sako, jog su kaimynais stengiasi sutarti gerai ir apmaudu, kad viskas perėjo į konfliktinę situaciją.
„Gautas skundas ir savivaldybėje, ir veterinarijos tarnyboje. Sako, kad šunys labai loja, jų galybė, kvapas. Viskuo nepatenkinti. Mes ir patys stengsimės išsikelti, norime, tačiau nėra sąlygų. Buvimas čia mums sveikatos ir nervų neprideda. Ir patiems gyvūnams nėra saugu, gera. Juk ir nunuodytas buvo šuo. Ir eina patvoriais, stebi šunis. Visa tai matome per kameras“, – kalbėjo asociacijos „Keturkojo viltis“ steigėjas E. Kalėda.
Punios seniūnijos seniūnas sako, jog sodininkų bendrija jau tapo nemaža gyvenviete, tad šuniukams teks ieškoti kitos vietos. „Supraskime, kad situacija pusiau konfliktinė. Esmė ta, kad viskas iš gerų norų. Šitie šuniukai priimti traumuoti, valkataujantys, nukentėję. Ši asociacija užsiima jų priežiūra, globojimu, bet nesutvarkyti iki galo dokumentai. Visi suprantam, kad tokioje gyvenvietėje kaip Medukšta, kur kažkada buvo tik sodai, o dabar per 400 deklaruotų gyventojų, tokiai įstaigai ne vieta. Manau, tiek kaimynai, tiek asociacijos savininkai sutarėme protingą laiką, per kurį bus surastos kitos patalpos ir gyvūnai bus išvežti“, – kalbėjo seniūnas G. Laukaitis.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranckevičius teigė, jog imsis iniciatyvos ieškoti tinkamų patalpų. „Kol kas negavome prašymo raštu, kokie asociacijos pageidavimai. Nežinome, kokiu atstumu nuo miesto galėtų būti patalpos, kokio dydžio. Be konkrečių prašymų nežinome, ką siūlyti“, – sakė V. Pranckevičius.
Susitikime dalyvavęs Alytaus miesto tarybos nario Gedimino Daukšio visuomeninis padėjėjas Romualdas Šapaitis teigė padėsiantis asociacijai ieškoti patalpų kitur. „Iškilus šiai dilemai laikiną sprendimą radome. Tačiau tai tik laikinas sprendimas – Alytaus miesto ir rajono savivaldybės turėtų ieškoti galimybių. Gal tai galėtų būti sklypas mieste ar priemiestyje ir galima statyti specialius konteinerius. Tai tik vienas pasiūlymas“, – sakė R. Šapaitis.
Sutarta, kad asociacijos „Keturkojo viltis“ augintiniai sodininkų bendrijoje „Dzūkija“ galės pasilikti iki liepos 30 dienos. Tinkamos vietos ir patalpų ieškoma tiek Alytaus rajono, tiek miesto teritorijoje.
Asociacija globoja apie 100 keturkojų, kurių dauguma paskirstyti savanoriams.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: