Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Dienos aktualijos Politika

Dėl planuojamo statyti namo – gyventojų nerimas

Alytaus senamiesčio teritorijoje, Lelijų gatvėje, 9 arų sklype, planuojama, bus statomas beveik 400 kvadratinių metrų vieno buto gyvenamasis namas. Įvykusio projektinių sprendinių viešojo svarstymo metu nerimaujantys alytiškiai klausė, ar sklypo savininkas, kuris vysto ritualinių paslaugų verslą, neplanuoja įrengti šarvojimo salės.
Alytiškis verslininkas Motiejus Remeika sklypą įsigijo prieš 4 metus, esą tai vienas iš nekilnojamojo turto krypties planuojamų vysti projektų. Čia turėtų iškilti modernus 2 aukštų namas su rūsiu, kurio naudingas plotas – 370 kvadratinių metrų.
Architektas Edvardas Minkevičius organizavo viešą projektinių sprendinių svarstymą su visuomene. Bene labiausiai žmones neraminantis faktas, jog sklype numatytos 9 automobilių stovėjimo vietos. Todėl žmonės įtaria, kad pastato paskirtis gali būti pakeista į komercinę.
„Sprendžiant iš pastato projekto, tokios patalpos labiau primena smulkaus verslo patalpas – viešbutį, šarvojimo salę ar kitas paslaugas. Jūs turite
konkrečiai pasakyti. Juk tai kurortinė dalis. Savivaldybė padariusi investicijas į infrastruktūrą, kad žmonės patogiai gyventų, neramu, ar čia nebus vystomas verslas“, – kalbėjo Lelijų gatvės gyventojas.
Kadangi sklypo savininkas yra ritualinių paslaugų Alytaus regione įmonės lyderės „Skausmo užuovėja“ vadovas, žmonės įtaria, kad čia planuojama įkurti šarvojimo salę, tačiau savininkas tai paneigė. Jis neslėpė, kad įmonės plėtra šias paslaugas užsakančių gyventojų patogumui bus plečiama, bet tikrai ne vadinamajame Alytaus kurorte, kur gyvenamieji namai arti vieni kitų.
O pastatą Lelijų gatvėje, teigė, statantis greičiausiai pardavimui. „Ar bus statoma šiais metais, ar apskritai statoma – didelis klausimas. Šiandien mes tą ir svarstome – ar jums priimtini fasado sprendiniai, aukštingumo, ar stovėjimo vietos gali būti toje pusėje, ar kitoje. Jūsų raštiškai pateikti klausimai bus atsakyti. Tai labai svarbu. Tačiau jeigu jūs galvojate, kad ten planuojama veikla, susijusi su komercija, tai tikrai ne“, – sakė sklypo Lelijų gatvėje savininkas M. Remeika.
Gyventojai vienas per kitą kalbėjo, jog dėl šio patikinimo jie miegosiantys ramiau. „Mums nepatinka ši daugiabučių ir komercinių pastatų invazija. Tai kurortinė miesto dalis. O gyvenamieji namai – prašom, visada taip. Jeigu jis bus gyvenamas. Bet jeigu paskirtis bus pakeista, mes netoleruosime“, – sakė žmonės.
Pastato architektas tikino projektavęs gyvenamąjį namą. „Apie reglamentus, kurie galioja toje teritorijoje, tai galima tiek komercinė, tiek gyvenamoji paskirtis. Nebūtų projektuojamas gyvenamasis namas, jeigu planuotų komercinę veiklą. Būtų numatytas komercinės ar paslaugų paskirties namas. Jeigu turite nuogąstavimų, kad bus keičiama paskirtis, ji vis tiek būtų privalomai viešinama. Kam viešinimo procedūrą daryti du kartus? Mes projektuojame gyvenamąjį namą. Jeigu jums kyla abejonių, tai komercinis pastatas gali atsirasti bet kokiam name“, – kalbėjo architektas Edvardas Minkevičius.
Žmonės prie sienos rėmė ir architektą, ir sklypo savininką, kodėl numatytos net 9 automobilių stovėjimo vietos.
„Aš skaičiau ir domėjausi – nebūtinos parkavimo vietos. Tikrai. Aš klausiau urbanistikos specialistų – nuosavame name automobilių stovėjimo vietos nereikalingos. Atleiskit, juokinga, kai čia rodomos net 9 vietos“, – piktinosi Lelijų gatvės gyventoja.
Architektas E. Minkevičius patikino, nors pastate gyvens viena šeima, tačiau pagal Reglamentą, žemės sklype turi būti numatytos 9 automobilių stovėjimo vietos dėl namo dydžio.
Viešojo svarstymo metu gyventojai išsakė priekaištus, esą statybvietė netvarkinga, daug išmėtytų lentų, nesaugus šulinys. Sklypo savininkas į pastabas sureagavo žaibiškai ir kitą dieną čia plušėjo darbininkai bei visi trūkumai pašalinti.

%d bloggers like this: