Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta Kultūra

Birštone atidarytas aukščiausias šalyje apžvalgos bokštas

Eilėje gali tekti palaukti ir dvi valandas. (15min.lt nuotrauka)

Alius Mikelionis

Liepos 11 dieną Nemuno kilpų regioniniame parke atvertas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Senosios Lietuvos laikų pilis primenantis statinys iškilęs į 45 metrų aukštį. Įskaitant apžvalgos bokšto aukštį ir Škėvonių gūburį, naujojo statinio viršūnė yra 92 metrų aukštyje virš jūros lygio. Nuo apžvalgos bokšto aikštelės atsiveria horizontai su Nemuno upės kilpomis, Prienų slėniu, Birštono miestu ir kitomis vaizdingomis apylinkėmis. Bokšto viduje nėra lifto, todėl užkopti į apžvalgos aikštelę teks laiptais, kurių – 300. Skaičiuojama, kad pasiekti apžvalgos aikštelę užtrunkama apie 7 minutes, tiek pat ir nusileisti.
Dar statant bokštą, jis kėlė didelį susidomėjimą, todėl Birštono savivaldybė tikėjosi sulaukti turistų antplūdžio. Taip ir nutiko – nuo liepos 12 dienos gyventojams atidarytame bokšte jau apsilankė per 10 tūkstančių lankytojų. Vien tik šeštadienį sulaukta 2 300 žmonių. Eilės nusidriekė ir pirmadienį. Vienu metu Birštono bokšto panoramomis gali grožėtis apie 40 žmonių. Iškart traukos objektu tapęs statinys dirba nuo 7 iki 22 val. Vėliau jis lankytojams bus atviras visą parą, už įėjimą mokėti nereiks.
„Pirmiausia kviečiu atvykti į Birštono kurortą ir pasirinkti keliavimą į bokštą pėsčiomis. Tai užtruks 20–25 minutes. Automobilius galima palikti mieste – yra keletas stovėjimo aikštelių šalia prekybos centrų (artimiausia erdvi aikštelė yra B. Sruogos g. 25, šalia prekybos centro „Norfa“), taip pat yra galimybė atvykti arčiau, kam sudėtinga ateiti. Tokiu atveju galima atvykti prie sveikatinimo centro „Royal SPA Residence“, kuris yra netoliese įsikūręs ir visai šalia slėnio papėdėje yra restoranas „Seklytėlė“, turintis parkavimo aikštelę, kurią ateityje planuojama išplėsti, kad būtų galima atvykti turistiniais autobusais“, – sakė Rūta Kapačinskaitė, Birštono turizmo informacijos centro direktorė.
Tiesa, neįgaliesiems patekti į apžvalgos aikštelę galimybė nenumatyta, todėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba buvo sulaukusi skundo, bet pažeidimo nenustatė, tik pateikė rekomendacijų Aplinkos ministerijai. Nemuno kilpų regioniniame parke jau stovintis apžvalgos bokštas nuo pat jo pristatymo ketvirtadienį yra tapęs laukiamiausiu šių metų nauju turistiniu objektu šalyje.

%d bloggers like this: