Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta Politika

Daugiškius pykdo nederamas vandens motociklininkų elgesys

Daugų mieste viena pagrindinių pokalbių temų – ramybę drumsčiantys vandens motociklininkai. Savaitgalį nelegalioje prieplaukoje per draudžiantį įvažiuoti ženklą atvykę vyrai į vandenį įleido motociklą ir savo elgesiu šiurpino poilsiautojus.
Daugiškiai apstulbę dėl ciniško vandens motociklininkų elgesio. Žadėję elgtis padoriai – pažadą vis tik sulaužė.
„Aš kaip tik sekmadienį sėdėjau ant liepto, žvejojau. Žmonių buvo pilna paežerė. Vyrai į vandenį įsileido vandens motociklą ir pradėjo savo pasirodymą. Labiausiai gulbės buvo gaila, nes ji ten netoli lizdą turi, vaikus peri. Bet, laimei, tuo motociklu jie gulbės nekliudė. Matytumėt, ką jie čia išdarinėjo. Skambinau ir 112, bet niekas nepadėjo. Esame visi pasipiktinę ir laukiam, kada ministras atšauks tą leidimą“, – kalbėjo daugiškė, buvusi mokytoja Aldona Diksienė.
Daugų miesto seniūnė Irma Kašėtienė sako, jog patekti į paplūdimį greta kapinių automobiliu draudžia kelių eismo ženklai. Tačiau savaitgalį tai nesutrukdė atvykti vandens motociklininkams ir nelegalioje prieplaukoje įleisti vandens motociklą.
„Buvo pastebėtas ir užfiksuotas automobilis su priekaba, kuris atvažiavo, nelegalioje prieplaukoje įleido vandens motociklą. Čia maudėsi žmonės, yra užfiksuota, kaip tas vandens motociklas šalia besimaudančių žmonių išdarinėja įvairius triukus. Taip pat yra užfiksuota, kaip neiškėlus vandens motociklo yra pilami į kuro baką degalai. Tai daugybė pažeidimų“, – kalbėjo Daugų seniūnijos seniūnė I. Kašėtienė.
Seniūnė pasakojo, jog gyventojai kvietė policiją, skambino bendruoju pagalbos telefonu 112, tačiau niekas neatvažiavo ir nesureagavo. Esą jokios tvarkos nėra, vandens motociklų vairuotojai vandenyje jaučiasi nepagaunami ir nebaudžiami.
„Mes žinojom, kad taip bus. Ir dabar faktai liudija, kad taip yra. Prie kiekvieno motociklininko policijos pareigūno nepastatysi ir nesukontroliuosi. Daugų žmonės labai pikti, nes jiems neleidžia ramiai gyventi. Daugeliui nesuprantama, kodėl kelių dešimčių žmonių interesai aukščiau už viso Daugų miesto žmonių interesus“, – kalbėjo seniūnė.
Daugiškiai labai pyksta, kad nebuvo atsižvelgta į jų nuomonę ir leista vandens motociklininkams plaukioti Didžiulio ežere. Žmonės surinko ir kone tūkstantį parašų, tačiau aplinkos ministras savo nuomonės dėl vandens motociklininkų nekeičia. O žmonės laiką, kai ežeru neskriejo vandens motociklininkai, prisimena su nostalgija.
„Mes, senieji daugiškiai, čia gyvename nuo 1974 metų. Visada džiaugiamės, kai suvažiuoja žmonės poilsiauti. Prisimenu, kai nuo 2011 metų pradėjo čia plaukioti vandens motociklai. Jų suvažiuodavo apie 90. Tada buvo košmariška. Neįmanoma buvo kambaryje būti, o ką jau kalbėti apie lauką. Mūsų vaikai negalėdavo ežere maudytis, nes bijojom, kad ant galvos neužplauktų motociklu. Ir labai džiaugėmės, kad buvęs aplinkos ministras V. Mazuronis paklausė ir grąžino ramybę. O šitas ministras – baisu. Tikimės, kad valdžios vyrai grąžins mums ramius laikus“, – sakė daugiškė A. Diksienė.
Alytaus rajono savivaldybė, nesulaukianti geranoriško Aplinkos ministerijos sprendimo, pagalbos ieško Seime. Alytaus rajono vicemerė Dalia Kitavičienė kartu su keliais daugiškiais Vilniuje susitiko su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovu Juozu Imbrasu. Jam ir kitiems komiteto nariams buvo pateikta daugiškių surinkta vaizdinė medžiaga apie vandens motociklininkų elgesį vandenyje.
Grupė Seimo narių raštu kreipėsi į aplinkos ministrą, kodėl šis nereaguoja į daugiškių prašymus bei reikalavimus.

%d bloggers like this: