Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

Sveiki ir gražūs dantys – ne privalumas, o būtinybė

Pacientai laukiami Pulko g. 12-4, Alytus.

Graži šypsena ir sveiki dantys kiekvienam iš mūsų yra ypač svarbūs ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir sveikatos problemų.
Apie dantų gydymą ir protezavimą pasakoja odontologijos centro „Laudenta“, Alytuje įsikūrusio Pulko g. 12-4, gydytojai odontologai.

Prieš ir po plombavimo.

Dantų plombavimas – dažniausiai odontologo kabinete atliekama procedūra
Terapinis dantų gydymas, tradiciškai vadinamas dantų plombavimas, odontologo kabinete dažniausiai atliekama procedūra. Šios procedūros metu grąžteliais yra pašalinami karioziniai audiniai ir susidariusi ertmė uždaroma plombinėmis medžiagomis.
„Priklausomai nuo danties pažeidimo ir siekiamo estetinio vaizdo klinikoje naudojame šviesoje kietėjančius kompozitus, stiklojonomerines plombas (pieniniams dantukams) ir estetiniam plombavimui skirtas medžiagas, pasižyminčias ypatingu skaidrumu bei estetika“, – vardino gydytoja odontologė Aušrinė Juršėnaitė.
Jei laiku nesikreipiama į gydytoją odontologą ir negydomas kariesas, šis gali sukelti danties skausmą (nervo uždegimą), kuris negydomas progresuoja į viršutinį periodontitą, kurio metu galimas tinimas ir skausmas. Taigi, kuo anksčiau pašalinamas kariesas, tuo trumpesnis ir lengvesnis gydymas.

Dantų netekimo pasekmės
Dėl prastos asmeninės burnos higienos, įsisenėjusio karieso bei jo komplikacijų, odontologinių ligų (periodonto, ginvito ir kt.), nelaimingų atsitikimų ar traumų netenkame vieno ar net visų dantų. Praradę dantis ne visi skuba pas gydytoją odontologą. Retas kuris žino, kad dantų netekimas sukelia tiek daug problemų.
„Dantų netekimas sukelia pacientui ne tik fiziologinių, bet ir psichologinių problemų: sunku tinkamai sukramtyti maistą, dėl to gali varginti virškinimo problemos, didesnė apkrova tenka šalia esantiems dantims, kurie laikui bėgant pradeda greičiau dilti, prarastų dantų vietose pradeda nykti kaulas ir prarandama veido estetika. Protezuojant dantis visų šių nepatogumų galima išvengti“, – pabrėžė gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė.

Prieš ir po protezavimo.

„Laudenta“ sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa – galimybė dantis protezuoti nemokamai
Odontologijos centre „Laudenta“ pacientams siūlomi išimami dantų protezai (dantų plokštelės, atraminiai lanko protezai) ir neišimami dantų protezai (vainikėliai, tiltai, įklotai bei užklotai) iš metalo keramikos, cirkonio ar bemetalės Emax keramikos.
„Pirminės konsultacijos metu, įvertinus paciento burnos ertmės būklę ir atsižvelgiant į jo asmeninius pageidavimus bei finansines galimybes, sudarome gydymo planą. Jame išsamiai aptariami įvairūs galimi dantų atkūrimo būdai, gydymo trukmė, eiga ir kaina. Dantų protezavimo planas yra sudaromas kiekvienam pacientui individualiai“, – teigė gydytoja odontologė Aušrinė Juršėnaitė.
Odontolologijos centras „Laudenta“ yra sudaręs sutartį su Teritorine ligonių kasa, kuri suteikia galimybę atlikti kompensuojamas protezavimo paslaugas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Šia nemokamo protezavimo galimybe gali pasinaudoti senatvės pensininkai, vaikai iki 18 metų, neįgalūs asmenys bei asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.
„Norime visiems priminti, kad dantis geriau gydyti nei protezuoti, tad raginame nelaukti, kol dantų skausmas taps nepakeliamas, ir užsiregistruoti profilaktiniam dantų būklės patikrinimui jau šiandien. Be dantų plombavimo ir protezavimo, gydome ir pergydome dantų šaknų kanalus, breketais ir plokštelėmis tiesiname dantis, jei reikia, implantuojame dantis“, – pabrėžė gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė. „Naudojant implantus galima atkurti vieną arba visus prarastus dantis, tiesa, nereikės sriegti tiek implantų, kiek netekote dantų – užteks vos 4 implantų vienam žandikauliui ir galėsite džiaugtis plačia šypsena“, – baigė pokalbį gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

Odontologijos centras „Laudenta“ įsikūręs Pulko g. 12-4, Alytus. Telefonas pasiteirauti arba registruotis +370 612 97000. Daugiau informacijos www.laudenta.lt.

Daugiau odontologijos paslaugų galite rasti: https://privatipraktika.lt/

Reklama: gpklinika.lt

%d bloggers like this: