Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Valstybės dienos šventės iškilmėse – ir senųjų amatininkų pamokos

Valstybės dienai skirta šventė Alytaus rajone vyko Daugų miesto aikštėje liepos 5-ąją. Buvo demonstruojami krašto amatai, šurmuliavo prekybininkai, koncertavo rajono kolektyvai bei žinomi šalies atlikėjai. Iškilmingame vakare paskelbtas rajono garbės pilietis.
Susirinkusius į šventę dainomis pasveikino žymiausia lietuvių liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė su rajono liaudiškos muzikos kapela „Punelė“ ir šokių kolektyvu „Gojelis“. Minia žmonių sugiedojo „Tautišką giesmę“.
Alytaus rajono šventėje dalyvavo svečių iš LR Seimo, savivaldybių, įstaigų ir organizacijų,
savivaldybės bendradarbiavimo partneriai iš Baltarusijos, Sakartvelo, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos.
Į Daugus švęsti Valstybės dieną susirinkusius vietos gyventojus, svečius iš kitų rajono seniūnijų ir savivaldybių pasveikino rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Jis padėkojo visiems, kad nepabūgo nepalankių orų prognozių ir atvyko pagerbti savo Valstybės, pasidžiaugė atvykusiais savivaldybės bendradarbiavimo partneriais.
„Labai svarbu, kad čia susirinkome pagerbti savo valstybę, jos istoriją, pamatyti vienas kitą, pasidžiaugti, kad mes jau daug metų laisvi, kad esame kartu, kad turime daug gražios, prasmingos praeities, besitęsiančios nuo Mindaugo karūnavimo. Tačiau mes turime ir šiuolaikinę istoriją, prie kurios ne vienas iš mūsų prisilietėme savo darbais, linkėjimais, lūkesčiais – kiekvienas savaip – vienas žemę dirbdamas, kitas vaikus auklėdamas, trečias dirbdamas Seime ar savivaldoje, bet visi mes kuriame Lietuvą ir matome jos ateitį ir džiaugiamės jos ateitimi, nes esame ambicingi“, – kalbėjo meras A. Vrubliauskas.
Jis pažymėjo, kad Daugai taip pat istorijoje minimi kaip vieta, kur didieji kunigaikščiai medžiodavo ir apsistodavo, kūrė valstybės pamatus. Sveikindamas susirinkusius švęsti Valstybės dieną Dauguose rajono meras A. Vrubliauskas perskaitė Bernardo Brazdžionio eilėraštį „Lietuvos vardas“.
Valstybės dienai skirtoje šventėje tradiciškai paskelbiamas Alytaus rajono garbės pilietis. Šiais metais regalijos įteiktos pedagogui, kraštotyrininkui iš Punios Petrui Džervui. Jis yra tryliktasis rajono garbės pilietis. Saviavldybės taryba šį vardą jam suteikė už nuopelnus Alytaus rajonui, kraštotyrinę bei visuomeninę veiklą, krašto istorijos puoselėjimą ir įamžinimą.
Punioje gimęs ir augęs P. Džervus parašė kelias knygas apie miestelį bei jo mokyklą, vykdo kraštotyrinę veiklą. Už savo darbus įvertintas apdovanojimais, jam suteiktas Lietuvos kraštotyrininko garbės vardas.
P. Džervus neslėpė susijaudinimo ir prisipažino, kad žinia apie Alytaus rajono garbės piliečio vardo suteikimą jam buvo visiškai netikėta.
„Radau savo pavardę laikraštyje ir taip sužinojau. Labai džiaugiuosi, stengsiuosi ir toliau vesti kraštotyrinį darbą, tarnauti savo Puniai, kurioje esu gimęs, augęs. Ačiū visiems, kurie mane pasiūlė ir parėmė. Labai džiaugiuosi, labai malonu“, – kalbėjo P. Džervus. Sveikinti su apdovanojimu jį su gėlėmis sutiko gausus būrys sveikintojų.
Alytaus rajono gyventojus šventės proga sveikino Seimo nariai, savivaldybių atstovai, svečiai iš užsienio valstybių.
Miesto parke veikė senųjų amatų dirbtuvės „Ateik. Išbandyk. Išmok“. Jose rajono amatininkai demonstravo ir mokė juostų audimo, vilnos vėlimo ir verpimo, batsiuvystės, pynimo iš vytelių, keramikos amatų.Vakaro koncerte koncertavo žinomi Lietuvos atlikėjai: Laima Žemaitytė, Ruslanas Kirilkinas, grupė LEMON JOY.
Šventę vainikavo šventinis fejerverkas, tačiau juo vakaras nesibaigė – žmonės Didžiulio ežero pakrantėje galėjo žiūrėti režisieriaus Raimundo Banionio filmą „Purpurinis vakaras“, linksmintis diskotekoje miesto aikštėje.

%d bloggers like this: