Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Žmonės

Gėlininkai Delindos užaugino 100 veislių kardelių

Z. Delindienė gali pasiūlyti net 100 veislių kardelių.

Alytiškiai sutuoktiniai Fabijonas ir Zita Delindos gladioles augina jau daugiau nei 4 dešimtmečius. Apie 100 liaudyje vadinamų kardelių veislių turintys gėlininkai sako, kad ši vasara gėlėms buvo labai nepalanki dėl sausros. Tačiau turguje Zita jau kviečia alytiškius pasigrožėti bei įsigyti įvairiaspalvių gladiolių.
„Ši vasara buvo labai sunki. Nors ir laistėme gėles, tačiau su natūraliu lietumi to nesulyginsi. Dabar, kai pradėjo daugiau lyti, rytais rūkai – gėlės sustiprėjo“, – pasakojo Z. Delindienė.
Jiedu su vyru Fabijonu gėles augina daugiau nei 4 dešimtmečius. Kiekvienais metais pasodina net 12 arų gladiolių. Šiuo metu jų kolekcijoje – net 100 veislių minėtų gėlių.
„Tai daugiau mano vyro pomėgis. Nors jam jau 70 metų, tačiau savo energija, veržlumu ir išvaizda žavi – neduotum nei 60 metų. Dirbam, stengiamės, tad ir sirgti ar senti nėra kada. Tiesa, šį pavasarį turėjau operaciją, tad viskas buvo ant vyro pečių“, – kalbėjo moteris.
Šiais metais gladiolių kainos siekia nuo 50 euro centų iki 2 eurų. „Kai kas sako, kad brangu. Tuomet pasiūlau bent pavaikščioti šalia visą dieną. Juk įdedi tiek darbo, kad kardelis tampa kone auksinis“, – kalbėjo Z. Delindienė.
Tiesa, gėlių auginimas tapo tarsi sutuoktinių Fabijono ir Zitos gyvenimo būdu, pomėgiu. Ypatingai daug laiko tam skiria vyras.
„Jis mano darbštuolis. Pamatytumėt – 12 arų sklype tarp gladiolių nerastumėt nei žolytės. Pripratom prie gėlių ir jau kitaip negalim. Juokauju, kad su gėlėmis aš lygiai tiek pat metų, kai tik ištekėjau. Jau 40“, – kalbėjo pašnekovė.
Gladiolės – vilkdalginių šeimos daugiamečiai gumbasvogūniai augalai. Jų yra apie 200 veislių.

%d bloggers like this: