Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

Sveiki dantys ir graži šypsena puošia kiekvieną

„Laudenta“ kviečia registruotis nemokamai konsultacijai dėl dantų tiesinimo, implantavimo ir protezavimo.

Turbūt dažnas iš mūsų pasvajojame apie sveikus, tiesius dantis bei kerinčiai baltą šypseną. Bet retas kuris žino, kad, siekiant tobulos šypsenos, kasdieninės asmeninės burnos higienos nepakanka ir jau išdygus pirmiesiems dantukams reikia atvykti profilaktinei apžiūrai pas gydytoją odontologą.


Apie dantų tiesinimą ir priežiūrą, gydymą pasakoja gydytojai odontologai, dirbantys odontologijos centre „Laudenta“.

Dantų tiesinimui amžiaus ribų nėra!
Kreivi dantys – gana dažnas reiškinys. Ortodontiniu gydymu siekiama ištiesinti kreivus dantis ir suformuoti taisyklingą sąkandį. Gydymas vidutiniškai trunka 1,5–2 metus. Trukmė priklauso nuo klinikinio atvejo sudėtingumo, pasirinkto ortodontinio aparato sistemos bei paciento pareigingumo (atvykimas į apžiūrą, laikymasis gydytojo nurodymų).
„Pirmąjį apsilankymą pas gydytoją ortodontą rekomenduojame šešerių–septynerių metų vaikams, kadangi tokio amžiaus vaikai turi „mišrų sąkandį”. Tai reiškia, kad dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę, ir gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, per didelius tarpus tarp dantų, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus ir kitas priežastis, kurios gali turėti įtakos netinkamai dantų padėčiai bei netaisyklingam sąkandžiui“, – pasakoja gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė. „Kuo anksčiau bus pastebėtas sąkandžio vystymosi sutrikimas, tuo efektyvesnis bus gydymas“, – priduria gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.
„Ortodontiniam gydymui amžiaus ribų nėra!“, – pabrėžė gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė. Vaikams (7–13 metų), jei yra poreikis, rekomenduojama nešioti ortodontines plokšteles, išskirtinais atvejais – breketus. Paaugliams (13–18 metų) bei suaugusiems žmonėms veiksmingiausias gydymas yra breketų sistema, nes vyresniame amžiuje dantų poslinkiai vyksta kur kas lėčiau nei jauname amžiuje.

Odontologijos centro „Laudenta“ tikslas – sveiki mažojo paciento dantukai
Turbūt kiekvienas tėvelis nori, kad jų vaikučių dantukai būtų sveiki, gražūs, balti, vaikas nuolat šypsotųsi ir nepatirtų nemalonaus dantų skausmo. Vaiko dantų sveikata priklauso nuo tinkamos dantų priežiūros namuose ir laiku kokybiško gydymo odontologijos klinikoje.


Odontologijos centre „Laudenta“ gydomi ne tik tėvelių, bet ir mažųjų pacientų dantukai. „Laudentoje“ dirba gydytojai odontologai, turintys pakankamai patirties ir žinių, reikalingų dirbant su mažaisiais pacientais, tad tėveliai gali drąsiai patikėti savo vaikučius specialistams.
„Dažniausiai pirminę konsultaciją pradedame nuo edukacinės pamokėlės, supažindiname mažąjį pacientą su odontologijos kabineto aplinka, instrumentais, atsakome į visus rūpimus klausimus ir kai vaikas jaukiai jaučiasi odontologo kėdėje, apžiūrime bei įvertiname dantukų ir burnos ertmės būklę“, – pasakoja gydytoja odontologė Aušrinė Šidlauskaitė. „Pagal dantukų būklę, pasitardami su tėveliais, jei reikia, paskiriame tolesnį gydymą. Odontologijos centre vaikams galime pašalinti apnašas ir dantukus nupoliruoti fluoro turinčia pasta, apmokyti taisyklingai prižiūrėti dantis ir parinkti tinkamas priemones, karieso profilaktikai – sustiprinti dantukus fluoro laku ar dantų vageles padengti silantu, suplombuoti pieninius ir nuolatinius dantukus, sugydyti dantų šaknų kanalus“, – dėsto gydytojas odontologas Lukas Zinkevičius.

Dažniausia chirurginė procedūra – danties rovimas ir implantacija
Odontologijos centre „Laudenta“ dirbantys gydytojai odontologai siekia, kad natūralūs paciento dantys būtų išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Jei problema yra įsisenėjusi ir kiti gydymo metodai jau gali nebepadėti, atliekamas dantų šalinimas, netraumuojant gretimų dantų ir audinių.
„Pagrindinės danties šalinimo priežastys – netaisyklinga danties padėtis, kai dantis išdygęs kreivai ar išvis neišdygęs, ortodontinis sąkandžio gydymas, siekiant išvengti dantų susigrūdimo, dantis yra stipriai pažeistas ir nebetinkamas protezavimui, išplitusi periodonto liga, dantis ar danties šaknis nulūžo“, – vardina gydytojas odontologas Lukas Zinkevičius.
„Dažniausia chirurginė procedūra odontologijos centre – danties rovimas ir implantacija, taip pat savo pacientams galime pašalinti cistas ir dantenas aplink dantį, patrumpinti danties viršūnę, atlikti liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastinę operaciją“, – pasakoja gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.
„Chirurginis gydymas – ne pati maloniausia procedūra, tačiau svarbiausia, kad ši procedūra būtų kaip įmanoma greitesnė, neskausmingesnė ir saugesnė. Tam reikia gydytojo odontologo patirties, tinkamos įrangos ir šiuolaikinių technologijų. Visa tai rasite odontologijos centre „Laudenta“, – pokalbį baigia gydytojas odontologas Lukas Zinkevičius.

„Laudenta“ laukia visų, norinčių NEMOKAMAI PASIKONSULTUOTI dėl dantų tiesinimo, implantavimo ir protezavimo adresu: Pulko g. 12-4, Alytus. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 612 97000. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.laudenta.lt.

%d bloggers like this: