Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Alytaus meras kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo

Visa Alytaus žiniasklaida sušaukta į skubią spaudos konferenciją, kurios metu Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pareiškė, kad žemės grąžinimo klausimai jam sukėlė įtarimų ir jis oficialiai kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.


Meras tvirtino turintis įtarimų, kad buvo veikta nesąžiningai, ypač kliūva 4 hektarų sklypas. Be to, meras pareiškė, jog daugiau nemato galimybių toliau dirbti su jo teiktu, tarybos patvirtintu administracijos direktoriumi, bendrapartiečiu Rolandu Juoniu. Šis pakalbintas atkerta, jog meras suklaidintas.
4 hektarų sklypas Alytaus mieste sukėlė daugybę aistrų tarp miesto savivaldybės tarybos, ypač tarp vadovybės. Alytaus merui N. Cesiuliui kyla įtarimų ir dėl kitų sklypų, kurie suformuoti per dideli ir dar komercinės paskirties. Informacija bei faktu, jog dėl viešojo intereso gynimo kreipėsi į prokuratūrą, meras pasidalijo spaudos konferencijoje.
„Kreipiausi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. Viešasis interesas susijęs su sklypų grąžinimu. Pati reforma pasibaigia gruodžio 31 d. ir žmonės, kurie nebus susigrąžinę sklypų, gaus piniginę kompensaciją. Tų, kurie dar neatsiėmę sklypų, yra apie 30. Keli dokumentai mums sukėlė įtarimų. Sklypai pradėti formuoti praėjusią kadenciją, 2018 metų vasario–balandžio mėn. Jie suformuoti didesni, nes žmogui galime grąžinti iki 10 arų sklypą. Arba grąžintini sklypai net ne tokios paskirties. Reikia namų valdos, o siūlomi komercinės paskirties. Ne 10 arų, o suformuota 60 arų. Kodėl taip yra?“ – retoriškai klausė meras.
Daugeliui netikėta, tačiau meras neslėpė, kad su koalicijos partneriais pirmadienį jau aptarė klausimą dėl galimybių atleisti administracijos direktorių, mat klausime dėl sklypų mato jo klaidų.
„Nematau darbo su juo, šiandien vyko koalicijos pasitarimas. Į šią poziciją buvo pasiūlytas ir patvirtintas partijos atstovas. Nesvarbu, koks valstybės tarnautojas, kokias pareigas

užimtų, kiek metų dirba čia, turi atstovauti miesto interesams. Pats prisiekiau garbingai atstovauti, tad nesvarbu, kas už ko stovi, būsiu principingas“, – sakė N. Cesiulis.
Anot mero, žalos miestui dydis gali siekti ir kelis milijonus, tačiau jis akcentavo, kad procesai prasidėjo dar praėjusios kadencijos laikotarpiu, kai administracijai vadovavo Vytautas Jastremskas.
„Sklypų vertę sunku įvardinti, nes nekilnojamojo turto sandorių ten nedaug, bet mes kalbame ne apie šimtus tūkstančių, o apie milijonus. Susitikome su vyriausiuoju prokuroru, tikimės, kad bus taikomos laikinosios apsaugos priemonės dėl sklypų“, – sakė meras.
Buvęs administracijos direktorius Vytautas Jastremskas tikino, jeigu bus išaiškinta, kad klaidos dėl žemės sklypų buvo padarytos jo vadovavimo laikotarpiu, prisiims atsakomybę.
Kalbintas administracijos direktorius Rolandas Juonys teigė, jog meras galimai yra suklaidintas ir prasidėjo politikavimas.
„Atliekant auditą už 2018 metus nustatyta, kad buvo suformuoti sklypai, tačiau apie jų buvimą nuslėpta. Tą pripažino auditas, komisija. Aš rugpjūčio 23 dienos data pasirašiau raštą, kuriuo informavau apie visus suformuotus sklypus. Pagal galiojančius teisės aktus, savivaldybė tą privalo daryti. Tik Nacionalinė žemės tarnyba vykdo žemės grąžinimą. Aš suteikiau informaciją, bet tai nereiškia, kad jie bus atiduoti. Prasidėjo politikavimas. Jeigu 4 hektarų sklypas netinka grąžinti žmonėms, savivaldybė galės jį parduotas aukcione“, – kalbėjo A. Juonys.
Administracijos direktorius įsitikinęs, kad meras yra suklaidintas. „Gal meras yra blogai informuotas, jam pateikta klaidinga informacija. Į šias pareigas mane paskyrė, mero teigimu, taryba. Taryba ir spręs, ar aš tinkamas eiti šias pareigas. Jeigu ir suklydau, tai būčiau suklaidintas savo specialistų“, – kalbėjo A. Juonys.
Situaciją stebėję tarybos nariai neskubėjo vertinti ar daryti skubotų išvadų. „Nesuprantu, kodėl sukeltas toks ažiotažas. Esu susipažinusi su visa medžiaga, tačiau visi pažeidimai nustatyti buvusiu, o ne šios kadencijos laikotarpiu“, – komentavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Laura Radzevičiūtė.
„Visa tai eina iš praėjusios kadencijos. Naujas direktorius dirba keletą mėnesių. Mano politiniu samprotavimu, valdantieji patys muša, patys rėkia. Ko gero, naujas administracijos direktorius Rolandas Juonys palietė jautrius žemės klausimus ir sulaukė profesionalaus puolimo“, – kalbėjo tarybos narys Sigitas Leonavičius.

%d bloggers like this: