Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Paviešinus faktą dėl galimo sukčiavimo panaudojant savivaldybės lėšas, įmonė dalį pinigų grąžino

Asociatyvi nuotr.

Dėl galimo sukčiavimo panaudojus savivaldybės lėšas, kuomet pervesta 11 200 eurų leidybos įmonei, o knyga apie Alytaus tiltus dienos šviesos neišvydo, nauji posūkiai. Savivaldybės administracijos direktoriui kreipusis į policiją, įvertinus savivaldybės darbuotojų aplaidų darbą, įmonė pabūgo ir didesnę dalį lėšų grąžino.
Prieš keletą savaičių Alytuje nuvilnijo nemaloni istorija. Savivaldybės administracijos direktoriui Rolandui Juoniui teko kreiptis į policiją, organizuoti vidinį tyrimą savivaldybėje dėl galimo sukčiavimo panaudojant savivaldybės lėšas.
Esmė, kad 2018 metais iš biudžeto per projektinę veiklą vienai Alytuje registruotai įmonei, teikiančiai spaustuvės, leidybos, grafikos, dizaino paslaugas, pervesta 11 200 eurų, kad išleistų knygą „Alytaus tiltų istorija“. Minėta įmonė knygos neišleido, pinigų taip pat negrąžino.
„Policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą motyvuodama, kad nėra nusikaltimo sudėties. Žinoma, tai mane nuliūdino, bet sprendimo niekur neskundėme. Atlikus vidinį tarnybinį patikrinimą buvo nustatyta, kad darbuotojas pažeidė Valstybės tarnybos įstatymą, tačiau, pagal galiojančias normas, jau negalima bausti, nes praėjęs terminas. Tai parodo, kad įstatymai humaniški pažeidimams“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius R. Juonys.
Viešai paskelbus apie galimą sukčiavimą, dalis pinigų sugrįžo į savivaldybės iždą.
„Mane pasiekė žinios iš buhalterijos, kad ta įmonė, kuri nevykdė įsipareigojimų, vakar sugrąžino 7700 eurų. Didžioji dalis žalos atlyginta. Paprašiau savo kolegų, kad jie kreiptųsi į šią bendrovę ir paragintų, kad ji grąžintų ir likusią dalį pinigų. Priešingu atveju, mes nenusileisime ir kreipsimės į teismą dėl visiško žalos atlyginimo“, – kalbėjo R. Juonys.
Administracijos direktorius neabejoja, kad šis atvejis bus pamoka visiems valstybės tarnautojams.
„Net neabejoju, kad pamoka bus, ta informacija nuvilnijo per visą savivaldybę, sužinojo, kokių veiksmų mes ėmėmės. Visi mato, kad mes kaip naujoji miesto vadovybė tikrai netoleruosime tokių dalykų. Piktnaudžiavimo netoleruosime. Darbuotojams esu pasiuntęs žinutę – mielieji, būkite atsakingi ir principingi. Jeigu yra problemų, ateikite, spręsime, tarsimės, tačiau savivaldybės reputacija negali nukentėti“, – sakė pašnekovas.

%d bloggers like this: