Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Dienos aktualijos Verslas

Šildymo sezoną Alytaus rajono gyventojai pasitinka iškrėstais kaminais

Kvietimas pasinaudoti kaminkrėčių paslaugomis ir pigiau išsivalyti kaminus sulaukė didelio susidomėjimo.

Alytaus rajono savivaldybės skelbta kaminų valymo akcija įgauna pagreitį. Užsiregistravo per 100 gyventojų, o pradėjus valyti kaminus aplinkiniai domisi bei užsisako šią paslaugą, tad šį šildymo sezoną rajone su tinkamai parengtais dūmtraukiais pradės kur kas daugiau gyventojų nei ankstesniais metais.


Gyventojai buvo kviečiami pasinaudoti kaminkrėčių paslaugomis, kad būtų išvengta gaisro, apsaugotos gyvybės bei turtas. Anot ugniagesių, tokios akcijos dar kartą atkreips gyventojų dėmesį, kad jie rūpintųsi savo, artimųjų saugumu ir tinkamai prižiūrėtų dūmtraukius.
„Kaip ir kiekvieną rudenį, aktualiausia problema – kaminai. Prie krosnies turi būti tvarka – nei malkų, nei šiukšlių. Kaminas turi būti baltai aptinkuotas, baltai apdažytas, tuomet matyti visi įtrūkimai, galima užbėgti įvykiams už akių, kad nekiltų gaisras. Naujų statybų namuose viskas būna tvarkinga, bet senose sodybose ir išoriškai būna kaminas nutrupėjęs, plytos nuirę, o viduje krosnys prastos. Ši akcija padeda sutvarkyti, išsivalyti ir pasiruošti kūrenimo sezonui. Reikia nelaukti paskutinės dienos“, – kalbėjo Miroslavo komandos ugniagesys gelbėtojas Pranas Žukauskas.
Anot kaminkrėčio paslaugas atliekančio Vytauto Lėliaus, dažniausiai žmonėms atrodo, kad jei kaminas traukia, tai jo valyti nereikia. Bet dūmtraukis valomas ne dėl to, kad netraukia, o tam, kad neužsidegtų.
„Būna labai žiaurūs kaminai. Pasitaiko, kad plytos tiesiog nusiima. Tokie kiauri, kad baisu net prisiliesti prie kamino, kad nesugriūtų. Retokai žmonės valo kaminus. Būna, kad užneštos visos angos ir tenka išimti labai daug nešvarumų. Mane prisimena dažniausiai tada, kai pas kaimyną užsidega“, – kalbėjo skardininkas, kaminų valytojas V. Lėlys.
Vienas iš Miroslavo seniūnijoje valytų kaminų – skydinio namo. Jis, anot Vytauto Lėliaus, dar pakankamai geros būklės. Rūsyje buvo išimti po kamino valymo sukritę suodžiai.

„Čia nėra daug suodžių. Nėra smalingumo. Žmonės kartais taupydami prisuka temperatūrą ir krosnis tuomet gamina dervas bei atiduoda į kaminą. Dervos užsidega. Po to nelaimių būna. Šis buvo pavojingas tik lipimu. Man, kai pamatau tokį stogą ir kaminą, kojos pradeda drebėti. O prižiūrėtas tikrai gerai“, – sakė pašnekovas.
Anot Alytaus rajono savivaldybės atstovų, praėjusiais metais gyventojams dėl gaisrų prevencijos buvo dalijami dūmų detektoriai, šiais metais organizuota kiek kitokia akcija.
„Nutarėme padėti gyventojams, suaktyvinti. Kurie išsivalo kaminus – ir kaimynams saugiau gyventi. Yra žmonių vienišų, norime padėti. Kaminų valymo paslauga vienam žmogui labai brangi. Tačiau pigiau, kai viskas koncentruota. Gaisrininkas duoda patarimų, kur kaminai netvarkingi. Net nesitikėjome, kad tokį mastą pasieks akcija, gal ją teks ir pratęsti. Malonu, kad žmonės rūpinasi savo turtu ir saugiu gyvenimu“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.
V. Lėlius pataria: kaminus reikia valyti ne prieš šildymo sezoną, o vos jam pasibaigus.
„Kaminus reikia valyti pasibaigus šildymo sezonui ir nelaukti rudens. Rudenį supuola visi, o lietūs trukdo darbui. Žmonės skambina, pyksta, kodėl greitai neatvažiuojate. Mes ne robotai, kad staigiai aplėktume visus. Stengiesi, važiuoji, bet kiek spėji, tiek spėji“, – kalbėjo V. Lėlius.

%d bloggers like this: