Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika Švietimas

Su ministru – ir apie aukštojo mokslo galimybes, ir apie mokyklų uždarymą

Ministras A. Monkevičius pageidavo susitikti ne tik su mokytojų, bet ir su moksleivių bendruomene.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius vizitą Alytuje pradėjo susitikimu su miesto savivaldybės vadovais, vėliau apsilankė Šv. Benedikto gimnazijoje, taip pat Alytaus Dzūkijos mokykloje, kurioje apžiūrėjo specialiųjų ir lavinamųjų klasių pastato edukacines erdves. Vizito metu su savivaldybės vadovais ir atsakingais asmenimis ministras aptarė ir aukštojo mokslo studijų galimybių Dzūkijos sostinėje temą bei bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos klausimus.


Alytus – pirmasis miestas, kurį lanko ministras. Nuo šiol penktadieniais jo sulauks ir kitos šalies savivaldybės. A. Monkevičius pageidavo susitikti su mokinių taryba, kad galėtų išgirsti moksleivių mintis, lūkesčius. Šv. Benedikto gimnazijos moksleiviai pasidžiaugė gimnazijos naujovėmis.
„Džiaugiamės, kad yra tarptautinė bakalauriato bandomoji klasė. Malonu, kad mūsų mokykloje yra galimybė mokytis kitaip. Dalį pamokų mokysimės anglų kalba“, – kalbėjo moksleiviai.
Ministras akcentavo, kad kiekvienas žmogus – neišsemiamos galimybės ir vienos geriausių šalyje gimnazijų gimnazistams linkėjo tapti savo mėgstamų sričių profesionalais.
„Man labai rūpi šios mokyklos geroji patirtis. Tai viena geriausių mokyklų Lietuvoje, o gal net geriausia. Nes daug kur Vilniuje mokyklos turi didesnes galimybes pasitelkti labai gerą mokytojų potencialą, mokiniai gal labiausiai motyvuoti susirenka, sąlygos pasiekti gerų rezultatų savaime lengvesnės. O čia regionas, juk regionai patiria įvairių iššūkių. Ji veikia kaip gyvas pavyzdys visai Lietuvai. Smagu, kad jie mato kiekvieną vaiką“, – kalbėjo ministras.
Šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė ministrui pristatė mokymosi ir laisvas erdves, papasakojo apie įstaigos naujoves.
„Džiaugiamės, kad mūsų vaikai po šiandienos vizito bus dar labiau pastiprinti, kad mes einame teisingu keliu. Nes tikėjimas tuo, ką darai, pokyčio darymas bendromis jėgomis yra didelė jėga švietimo sistemoje. Ir aš džiaugiuosi, kad mūsų vaikai šypsosi, kad tiki esantys įgalūs pakeisti pasaulį. Pirmiausiai pasaulį, kuris yra aplink juos, ir sukurti gražią bendruomenę“, – kalbėjo L. Šernienė.
Ministro vizito metu neišvengta ir mokyklų tinklo pertvarkos klausimo. „Tai labai svarbus ir reikšmingas darbas, kuris laukia. Jis jau dirbamas. Iki spalio 15 dienos darbo grupė turi pateikti pasiūlymus. Jie turi būti adresuojami administracijos direktoriui, tarybai. O toliau savivaldybės tarybos sprendime bus numatytos procedūros, kaip viskas vyks. Kyla pagrindinis klausimas – ar iš tikrųjų reforma įvyks, ar užteks politinės valios, ar užteks mums galimybių pateikti reikiamus pasiūlymus, atsakymas – taip. Negaliu nieko atskleisti. Negalime nieko kalbėti iš anksto. Tai nėra švietimo ir sporto skyriaus vedėjo sprendimas. Jeigu reiks, bus taryboje organizuojamas ir slaptas balsavimas. Tai bus kolektyvinis pasiūlymas“, – apie būsimą reformą kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.
Ministras A. Monkevičius švietimo reformos klausimus Alytuje aptarė ir su miesto vadovais. „Tai skausminga. Ir kalbėjome, kad pirmiausiai dėmesio centre turi būti sąlygos vaikams. Tinklą tvarkant esminis uždavinys – kad jos gerėtų. Pakeliui atsiranda problemų, kai kuriems vaikams, mokytojams dėl darbo. Gali kai kam tekti persikvalifikuoti, gali kažkas netekti darbo. Svarbu maksimaliai pasirūpinti tų žmonių saugumu. Bendrauti, kad tai būtų atviras dialogas“, – sakė A. Monkevičius.
Ministras buvo susitikęs su miesto vadovais, kur aptarė aukštojo mokslo studijų galimybių Dzūkijos sostinėje temą bei bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos klausimus. Taip pat lankėsi Dzūkijos mokykloje, apžiūrėjo specialiųjų ir lavinamųjų klasių pastato edukacines erdves.

%d bloggers like this: