Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Dienos aktualijos Kriminalai

Gaisras Alytuje virto pragaru: evakuoti žmonės, padeda kariuomenė, žala gamtai – 5 milijonai eurų

Skelbiama, kad tokio masto gaisro, kuris įsiplieskė trečiadienio naktį Alytuje, šalyje dar nėra buvę. Dėl kilusio gaisro padangų perdirbimo įmonėje evakuoti Medicininės reabilitacijos ir sporto centre gydomi seneliai, pasitelktos kariuomenės pajėgos, žala gamtai skaičiuojama per 5 milijonus eurų, prokuratūrai įteiktas pareiškimas dėl galimo padegimo.
Su liepsnomis visą trečiadienio dieną iki pat vakaro grūmėsi net septynių savivaldybių ugniagesiai gelbėtojai. O tuo metu Alytuje tarp gyventojų kilo nerimas – kaip elgtis, ar tai labai pavojinga? Ryte susirinkusi Ekstremalių situacijų valdymo komisija nutarė imtis žaibiškų veiksmų: gyventojams rekomendavo nebūti lauke, mokyklų, darželių ugdytiniai liko pastatuose, rekomenduota dėvėti apsaugines kaukes. O iš visai šalia gaisro židinio esančio Medicininės reabilitacijos ir sporto centro senelius pradėta evakuoti.
„Kadangi esame visai greta gaisro židinio, Ekstremalių situacijų valdymo komisijos sprendimu, mūsų seneliai evakuojami. Tai labai gerai, nes tikrai ir patalpose jau jaučiamas kvapas. Kai kurie seneliai nenorėjo niekur važiuoti, teko pasitelkti psichologo pagalbą, tačiau viskas gerai“, – trečiadienį prieš pietus komentavo Medicininės reabilitacijos ir sporto centro direktorė Irma Maskeliūnienė.
Į pagalbą atskubėjo kariai, greitosios medicinos pagalbos automobiliais, „Kautros“ autobusais, karių transporto priemonėmis seneliai buvo nedelsiant evakuoti baiminantis, kad gaisras gali plisti. Įtampos evakuacijos procese netrūko, mat iš kone 100 centro senelių dalis nevaikšto arba juda labai sunkiai.
Nuo pat ryto gaisro vietoje buvęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis teigė, kad įvykus ekstremaliai situacijai visos institucijos sureagavo tinkamai, operatyviai. „Ėmėmės visų priemonių, kad užtikrintume šių senelių saugumą. Jeigu būtų reikėję, būtume nutraukę ir ugdymo procesą. Laimei, to neprireikė. Didelis dėmesys šalia Alytaus esančiai Miklusėnų gyvenvietei, kur gyvena 4 tūkstančiai žmonių. Ėmė trūkti net vandens mieste. Situacija labai sudėtinga, tačiau valdoma“, – komentavo Alytaus miesto meras N. Cesiulis.
Įmonė „Ekologistika“ priklauso alytiškiui Juozui Cicėnui. Imta kalbėti, ar įmonėje buvo imtasi visų priemonių, kad tokių situacijų būtų galima išvengti. „Dabar nieko nekomentuosiu, mums svarbiausia žmonės, gamta, o institucijos aiškinsis, kodėl ir kaip kilo gaisras“, – sakė meras N. Cesiulis.
Dėl kilusios ekstremalios situacijos Alytuje po pietų lankėsi ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Jis dar šiandien kreipėsi į prokuratūrą, kad ši imtųsi tirti, ar tik gaisras nebuvo sukeltas tyčia, ir nustatytų kaltuosius. Esą ministrą žengti tokį žingsnį paskatino gauta neoficiali informacija apie pačią įmonę ir jos veiklą.
„Tokio masto gaisro Lietuvoje dar nebuvę. Turės būti įvertintos visos aplinkybės. Todėl ir kreipiausi į prokuratūrą. Skaičiuojame, kad gamtai padaryta žala bus apie 5 milijonai eurų“, – sakė ministras Kęstutis Mažeika.
Vizito metu ministras buvo supažindintas su esama gaisro situacija ir jo sukeltais padariniais, pristatytas veiksmų planas. Paaiškėjo, kad mieste ir aplinkinėse teritorijose padidėjusi ne tik oro tarša, bet pavojus iškilęs ir vandens telkiniams, visai ekosistemai. Vis tik apie 17 valandą situacija kiek sušvelnėjo.
„Gaisro židinys lokalizuotas, tačiau kai kur dar yra mažų židinių. Bus budima visą naktį. Tikiuosi, kad ketvirtadienį galėsime lengviau atsikvėpti“, – sakė Alytaus vadovas N. Cesiulis.
Alytiškiai trečiadienį tvirtino, kad kai kuriose miesto ir rajono dalyse buvo juntamas kvapas, randama suodžių, bet kvėpuoti nebuvo sudėtinga. Kai kurių Pramonės mikrorajone įsikūrusių įmonių vadovai darbuotojus trečiadienį po pietų jau išleido namo.

%d bloggers like this: