Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Tonos ūkininkų pieno – į kanalizaciją

Ūkininkui A. Nenortui tenka braidyti pieno upėse, kurios teka į kanalizaciją.

Po didžiojo gaisro Alytuje, kaip sako ūkininkai, žiebiasi naujas gaisras – iš galimai užterštos teritorijos ir ne tik nesuperkamas pienas. Trečiadienį ūkininkas Arūnas Nenortas į kanalizaciją išpylė 7 tonas pieno.
Trečiadienį apie 17 valandą į kanalizaciją ištekėjo 7 tonos ūkininko Arūno Nenorto pieno. Vyriškis ėmėsi už galvos – kas ir kada jam atlygins nuostolius. Vien trečiadienį į kanalizaciją išbėgo bene 3 tūkstančių eurų vertės pieno. O kur dar išlaidos, kurias patyrė, kol šėrė, melžė karves.
„Kodėl aš šiose pieno upėse su kisieliaus krantais braidau? Kodėl aš savo sunkų triūsą turiu išleisti į kanalizaciją – į mėšlidę? Nežinodamas, ar už tai gausiu pajamų. Laukiu pagalbos“, – kalbėjo ūkininkas.
A. Nenortas kalbėjo, jog kai visi bėgo iš gaisro paveiktų teritorijų, ūkininkai turėjo likti namuose, mat teko rūpintis gyvuliais. „Kai buvo paskelbta evakuacija, mes negalėjome pasinaudoti. Juk reikėjo
prižiūrėti gyvulius. Juos reikėjo šerti, melžti. Žemdirbiai po ugniagesių gavo antra tiek kenksmingų medžiagų, juk niekur negalėjome išvažiuoti. Kas dabar tikrins mūsų sveikatą? Ar mes kažkam rūpime?“ – piktinosi ūkininkas A. Nenortas.
Pas ūkininką A. Nenortą susirinko ir daugiau šio krašto ūkininkų, kurie teigė esantys neviltyje ir laukiantys konkretumo, kaip bus atlyginta žala. „Labai esame sunerimę, kad sustabdytas pieno tiekimas rinkai. Mūsų pajamos – pienas. Juk ūkio išlaikymas taip pat reikalauja pinigų. Net mėsinių gyvulių negalima parduoti. Mus slegia nežinia. Ir mažuosius ūkininkus, ir didžiuosius slegia nežinia. Pasigendame valdžios atstovų. Veterinarijos, Žemės ūkio ministerijos tvirtų pasakymų. Kodėl tokiems atvejams nepasiruošta. Neviltyje esame. Kiek galime kentėti? Netylime. Kaip ir sausros atveju viskas užsitęsia. Todėl dabar garsiai kalbame. Juk mes turime paramas, paskolas, o bankai nepalauks“, – kalbėjo ūkininkas Saulius Dulskis.
Pas ūkininkus apsilankęs Alytaus rajono vadovas Algirdas Vrubliauskas informavo, kad artimiausiu metu bus organizuojami specialūs posėdžiai, kviečiami Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai, kad kuo greičiau atsirastų žalos atlyginimo mechanizmai. „Noriu pakartoti premjero žodžius, jis kalbėjo valstybės vardu, kad visa žala bus kompensuota. Žinoma, formalumus reiks išlaikyti. Vis tik mane patį trečiadienį pasiekė labai neramios žinios iš pieno punktų. Vienas punktas surinkęs 14 tonų, kitas 12 tonų. Bet kai pienininkai išgirsta Alytaus rajono vardą, neima pieno. Tikimės, kad pavyks rasti kompromisą. Gal pavyks įtikinti, kad tas pienas turi būti supirktas. Labai blogai, nes žmonės turi įsipareigojimų bankams. Ir iš rajono biudžeto bandysime padėti ūkininkams“, – sakė A. Vrubliauskas.

%d bloggers like this: