Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra Žmonės

Lietuvos sunkiosios muzikos pradininkai Dzūkijoje aptarė praeities darbus ir ateities planus

Praėjusį savaitgalį daugiau nei po 30 metų susibūrę žymiausi Lietuvos roko pradininkai Alytaus rajone prisiminė nuveiktus darbus ir kūrė ateities planus.

Žmonės, kurie stovėjo prie lietuviškos sunkiosios muzikos ištakų, šiandien jau yra įkopę į šeštus arba septintus savo gyvenimo dešimtmečius, tačiau dauguma jų ir šiuo metu yra aktyvūs, kupini minčių bei su dideliu užsidegimu savo idėjas įgyvendinantys scenoje. Pirmąjį naujųjų metų savaitgalį beveik tuzinas senosios kartos muzikantų susirinko į Alytaus rajone esančią sodybą prisiminti senus laikus bei aptarti tolesnius planus.
Pasak susitikimo organizatoriaus, Alytaus grupės „Svaras 409“ lyderio Ričardo Vymerio, idėja surengti devintajame dešimtmetyje grojusių rokerių sueigą kilo praėjusį rudenį koncerto klube „Lemmy“ Kaune metu, kuomet buvo švenčiamas Jonavos hardrokerių „Audronaša“ 40-asis gimtadienis. Energingiausiai šį pasiūlymą palaikė kėdainiečiai „Ramybės skveras“ bei šiauliečiai „Stresas“, delegavę į šį susitikimą net po tris savo grupių narius. Du atstovus Dzūkijoje turėjo „Audronaša“, vieną – „Svaras 409“, taip pat prisijungė dainininkas Vitalis Kairiūkštis, minėtame dešimtmetyje buvęs tokių grupių, kaip „Roko laboratorija“ ar „Plackartas“ frontmenas.
Be pirties, šašlykų ir kitų tokiems susitikimams privalomų tradicijų, muzikantai dalijosi prisiminimais apie muzikinės karjeros pradžią, tuometinę šalies santvarką, vyko naujausios kūrybos perklausos bei aptarimai. Scenos kolegos taip pat gvildeno būsimų renginių planavimo bei bendradarbiavimo kuriant naujas dainas temas. Viena jų – himno, prie kurio rašymo ir atlikimo prisidėtų dauguma senosios kartos roko muzikantų, sukūrimas.
Pritariant akustinei gitarai, prie stalo buvo dainuojamos savos kūrybos kompozicijos, klasikiniai roko hitai ar čia pat ekspromtu kuriamas bliuzas! Bene aktyviausiai ir išradingiausiai šioje vakaro dalyje pasirodė „Ramybės skvero“ trijulė.
Nepaisant to, kad mūsų šalies roko scena yra nedidelė, ne vienas muzikantas prisipažino, kad su kai kuriais kolegomis gyvenimo keliai ilgą laiką nesuvedė, o tą savaitgalį jie susitiko po daugybės metų.
Kito senosios mokyklos rokerių susibėgimo neteks laukti taip ilgai – planuojama, kad jis įvyks šią vasarą.

Hardrock.lt tekstas ir nuotr.

%d bloggers like this: