Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Verslas

Už kiek parduoti nereikalingą domeną?

Galima sakyti, kad rinkoje esantys domenai sukasi ratu. Žinoma, kai kurie ilgus metus priklauso tiems patiems žmonėms, kadangi jų domeno vardas tuo pačiu yra ir jų verslo vardas, tad labai svarbu, kad jis nepereitų kitiems žmonėms. Kai kurie net nebijo išbandyti bent kelių skirtingų domenų pavadinimų, kadangi pastebi tendencijas, kad vieni tarnauja geriau negu kiti. Sakykite, kad negali taip būti, kad domenas lemia puslapio lankytojų skaičius? Išties, tai lemia labai daug niuansų, tad tinkamas domeno vardas yra viena tų smulkmenų, kuri taip pat daro reikšmingą įtaką.
Jeigu šiuo metu turite kokį nors domeną, kuris gali būti parduodamas, tokiu atveju natūralia verta pagalvoti, kiek jis gali būti vertas ir tuo pačiu kam pasiūlyti domeną, kad pavyktų jį kuo greičiau parduoti. Juk tai nėra visiškai įprasta prekė, tad ir tarimasis dėl kainos bei kitų biznio elementų gali reikalauti laiko. Svarbiausia – geras rezultatas, tad ir laiko skirti verta.
Domeno vertė labai varijuoja priklausomai nuo daugelio niuansų. Kai kurie gali kainuoti tūkstančius eurų, kai tuo tarpu kiti kainuoja dešimtimis. Taigi, šiuo atveju viskas priklauso nuo Jūsų poreikių ir tuo pačiu domeno pasirinkimo. Kai kurie domenai parduodami aukcionuose. Natūralu, kad tokiu atveju laimi tas, kuris geba pasiūlyti didžiausią pinigų sumą. Ir tai yra visiškai natūrali praktika, visiškai natūralus būdas domeno pardavėjams uždirbti. Galiausia, domeno kainą gali lemti net ir tam tikra sfera. Kuo daugiau panašių domenų, kuo didesnė yra konkurencija tam tikroje sferoje – tuo išskiria iš kitų yra sudėtingiau ir štai geras domenas dažniausiai tiesa pagalbos ranką, kadangi labai supaprastina ir sukonkretina variacijas.

Taip pat domeno vertė labai kinta priklausomai nuo to, ar jis turi glaudžiu santykius su SEO niuansais. Kuo santykiai yra glaudesni – tuo vertė taip pat dažniausiai kyla. Suprantama, kad šiais laikais derintis prie Google yra būtina, kadangi tik tokiu atveju pavyks sėklingai prisitaikyti prie paieškų sistema ir tuo pačiu užsitikrinti, kad Jū būsite gana greitai ir paprasta randamas.
Dar viena gana neįprasta domenų rūšis yra tie, kurių pavadinimai yra žinomi. Paprasčiausiai tam tikras domenas gali skambėti lygia taip pat kaip ir konkretaus verslo vardas, tačiau vienas su kitu neturėtų sąsajų, kadangi verslui tas domenas nėra reikalingas. Tuomet kiti dažniausiai skuba pasinaudoti reklama ir perka tokius domenus, kurie nededant jokių pastangų jau būna gana dažnai naršomi Google. Vienintelis minusas, kad tokio tipo domenai dažniausiai labai griežta saugomi autorinių teisių, tad toli gražu ne visada pavyksta įregistruosi ir tuo pačiu naudotis tokiu domenu. Sakysite, kad nereikalinga? Tačiau galbūt kaip tik teisinga, kadangi ir verslo plotmėje turi egzistuoja tam tikra etika, kuri užtrina, kad viskas veiks legaliai ir tuo pačiu atsižvelgiant į konkurentus. Juk net ir domeno pasirinkimas šiuo klausimu turi būti apsvarstomas plačiau.
Nereikalingo domeno nustatymo vertė yra labai individuali. Galiausiai, kai kurie parduoda labai skubiai, kadangi nori uždirbti. Tačiau kitiems skubumas gali būti visiškai neprioritetinis aspektas, tad jie gali daugiau laiko skirti pardavimui ir tuo pačiu sulaukti pačios geriausios kainos. bet kuriuo atveju – geras domenas visada vertas dėmesio, tad žinokite kam jį pasiūlyti.

%d bloggers like this: